Facebook KUDRNA

Facebook CK KudrnaStaňte se fanoušky Kudrny! Sdílejte fotky, podělte se s námi o zážitky s cest, soutěžte s námi!

Generální partner

CK Kudrna

Partneři

Jota

RADIO signal

NF Krtek

Café Práh Brno

Zachytit obrazem a zvukem místa, kam se člověk dostal na dalekých cestách patřilo k hlavní náplni expedic od samých začátků objevování světa. U některých cestovatelů tato záliba přerostla ve vášeň a protože sami patříme ke stejně "postiženým" , již léta organizujeme tradiční večery, abychom se vám pokusili prostřednictvím diáčků přiblížit cizí kraje, tamní obyvatele s jejich zvyky, obyčeji a tradicemi. Některá vyprávění jsou podbarvena hudbou, jiná doplňují pohyblivé obrázky. O své zážitky se s vámi, tak jako v minulých letech, podělí naši průvodci a přátelé, kterým cestování přirostlo k srdci. Své nevšední přednášky doplněné spoustou zajímavých informací vám bude většina zúčastněných vykládat NAŽIVO.

v případě zájmu o přednášku si můlžete vybrat z promítání na objednávku

vytvořeno: 25.11.2016

Ohňová země a Patagonie – místo na konci světa?

8.12. 2016, Jan Haruda, Cestovatelská kavárnička, Bratislava, 19:00

Tierra de Fuego a Patagonie není již nedosažitelným místem, kam se dříve dostali jen největší dobrodruhové. Dnes je to region naopak turisticky velmi atraktivní se stále rostoucím potenciálem. Řekneme si proč tomu tak je, zaměříme se na konkrétní tipy co vidět a zažít, ale hlavně si představíme tuto oblast v geografických souvislostech.

vytvořeno: 25.11.2016

Přes Moskvu na Solovecké ostrovy

8. 12. 2016, Ivo Fík Dokoupil, Klub Atlantik, Ostrava, 18:00

Putování Ruskem a ruskými dějinami po nejslavnějších ruských kláštěrech ve stopách pravoslavných mnichů-kolonizátorů ruského severu až na proslavené Solovecké ostrovy.

vytvořeno: 15.11.2016

4000 km v pekle - tři měsíce v sedle kola jihovýchodní Asií

12. 12. 2016, Markéta Balatková, Zelenáčova šopa, Zlín, 19:00

Jihovýchodní Asie je bezpochyby zajímavá a úctyhodná dáma, umí být ale také nekompromisní, tvrdá a někdy pěkně škodolibá. Obzvlášť vybere-li si cestovatel jako dopravní prostředek kolo a jako období právě ty měsíce, kdy v regionu řádí monzuny či tajfuny.

vytvořeno: 16.9.2016

Transsiberiana – hledání ztraceného času na nejdelší železnici světa

13. 12. 2016, Jan Haruda, Café Práh, Brno, 18:00

Rusové o Transsibiřské magistrále říkají, že je to cesta, kterou by měl aspoň jednou za život vykonat každý Rus. Láká však nejen je, ale díky své délce přes 9000 km, překonání 7 časových pásem a ochutnání surových a nemilosrdných končin spojených se zvrácenou historií lidstva, je atraktivním lákadlem pro všechny poznání a uvědomění chtivé cestovatele.

vytvořeno: 1.11.2016

Aviou po Balkáně aneb Amálkou po "božích" horách

15.12. 2016, Vojta Wertich, Bratislava, 19:00

Devítičlenná banda zavřená do jedné obytné Avie – Amálky, která pamatuje nástup Husáka do úřadu a výprava rozpáleným Balkánem. Po velkých cestách do Asie, severní Afriky a Skandinávie jsme tentokrát Amálku stočili na jih do Makedonie, Řecka a Albánie.

vytvořeno: 16.9.2016

Kuba na rozcestí?

20. 12. 2016, Dalibor Mahel, Café Práh, Brno, 18:00

„Budu u moci jenom tak dlouho, dokud to bude nutné...“  Fidel Castro v rozhovoru z dubna 1959

Ke Kubě mají Češi nepochybně blízký vztah, alespoň generace, které pamatují „bratrskou spolupráci našich národů“ z doby nedobrovolného sdílení pozice v socialistickém táboře. Kuba byla tehdy asi jediná, pro nás dostupná tropická země a navzájem jsme si pomáhali – my dodali zařízení elektrárny, kubánští  soudruzi na oplátku poslali pomeranče. Po rozpadu socialistického bloku se naše země vydaly každá jinou cestou, přesto vzájemná náklonnost nevymizela.

vytvořeno: 21.11.2016

Island - důkaz, že Země stále dýchá

3.1.2017, Jitka Glosová, Café Práh, Brno, 18:00

Jsou místa, kde historie dostává nový rozměr. Představte si, jak se nakláníte nad průrvu rozestupujících se tektonických desek, jak tři dny jdete lávovým polem, jak se před vámi vynoří velryba, tvor starý miliony let. V tu chvíli si uvědomíte, že historie je mnohem dalekosáhlejší, než si pamatujete z hodin dějepisu. Potom uvidíte bublat horké bahno, ze země vystupovat syčící páru, rozhlédnete se po obzoru na nekončící fjordy, nebo obejdete vrcholek kráteru sopky.

vytvořeno: 15.11.2016

Kde ženy vládnou

12.1.2017Kateřina Karásková, Klub Atlantik, Ostrava, 18:00

Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost! Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy. Poznáte mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii prozkoumáte jediný muslimský matriarchát. Vysoko v čínských Himálajích navštívíte nejromantičtější etnikum na světě. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámíte s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost.