Facebook KUDRNA

Facebook CK KudrnaStaňte se fanoušky Kudrny! Sdílejte fotky, podělte se s námi o zážitky s cest, soutěžte s námi!

Generální partner

CK Kudrna

Partneři

Jota

RADIO signal

NF Krtek

Café Práh Brno

Zachytit obrazem a zvukem místa, kam se člověk dostal na dalekých cestách patřilo k hlavní náplni expedic od samých začátků objevování světa. U některých cestovatelů tato záliba přerostla ve vášeň a protože sami patříme ke stejně "postiženým" , již léta organizujeme tradiční večery, abychom se vám pokusili prostřednictvím diáčků přiblížit cizí kraje, tamní obyvatele s jejich zvyky, obyčeji a tradicemi. Některá vyprávění jsou podbarvena hudbou, jiná doplňují pohyblivé obrázky. O své zážitky se s vámi, tak jako v minulých letech, podělí naši průvodci a přátelé, kterým cestování přirostlo k srdci. Své nevšední přednášky doplněné spoustou zajímavých informací vám bude většina zúčastněných vykládat NAŽIVO.

v případě zájmu o přednášku si můlžete vybrat z promítání na objednávku

vytvořeno: 1.11.2016

4000 km v pekle - tři měsíce v sedle kola jihovýchodní Asií

11.1.2017Markéta Balatková, Archa, Nový Jičín, 18:00

Jihovýchodní Asie je bezpochyby zajímavá a úctyhodná dáma, umí být ale také nekompromisní, tvrdá a někdy pěkně škodolibá. Obzvlášť vybere-li si cestovatel jako dopravní prostředek kolo a jako období právě ty měsíce, kdy v regionu řádí monzuny či tajfuny. Plachtící stan, noční prchání před zákonem, teploty denně kolem čtyřicítky a opakované střevní eskapády, to je jen zběžný výčet nástrah, které na návštěvníka čekají.

vytvořeno: 1.11.2016

Mongolsko – země posledních kočovníků

12.1.2017, Ivo Fík Dokoupil, Kulturní klub Hulín, 19:00

Putování historií a současností Mongolska – země posledních kočovníků, kde se jezdci na koních jako Indiáni prohánějí stepí i vysokými horami. Podíváme se k vysokohorskému jezeru Chovs Gol, do starodávného hlavního města Karakoramu i do pouště Gobi, kde se doslova pod nohami nacházejí kosti pradávných dinosaurů.

vytvořeno: 15.11.2016

Kde ženy vládnou

12.1.2017Kateřina Karásková, Klub Atlantik, Ostrava, 18:00

Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost! Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy. Poznáte mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii prozkoumáte jediný muslimský matriarchát. Vysoko v čínských Himálajích navštívíte nejromantičtější etnikum na světě. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámíte s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost.

vytvořeno: 1.11.2016

Senegal

19.1.2017, Lenka Hrabalová, Knihovna, Bojkovice, 18:00

Tato země desítek etnik a desítek jazyků nezažila válku celé staletí. Lidé zde žijí v klidu a míru, ať už díky súfijským řádům, vládě, nebo všudypřítomnému hašiši. Na každém rohu zde zní reggae a mezi vesničkami jezdí pestrobarevné autobusy, pomalované ochrannými symboly. Každý, kdo chce načerpat klid a zároveň si odpočinout na břehu moře nebo na pokraji džungle, je zde vždy vítán.

vytvořeno: 22.11.2016

Maroko - Za Berbery na kole

19.1.2017Ruda Růžička, Base Camp, Přerov, 19:00

Při putování rozeklanými horami Antiatlasu podrobně poznáme život v polopoušti, původní berberskou architekturu i pověstnou pohostinnost místních obyvatel. Na kole se opět dostaneme místním berberským domorodcům mnohem blíže, než běžný turista. V oázách vypijeme spousty berberské whiskey, zakusíme kuskus i opravdový nomádský život. Prošlapeme hory, kamenité pouště, vyschlé jezero, palmové oázy i písečné duny, až k pobřeží Atlantiku...

vytvořeno: 21.11.2016

Ladakh - Dobročinný kurz buddhismu v Malém Tibetu

24.1.2017Dana Kačmáriková, Café Práh, Brno, 18:00

Ladakh - bývalé kráľovstvo ukryté vysoko v najvyšších horách sveta, za hradbami Himalájí a Karakoramu, kde horské budhistické kláštory po mnohé stáročia ukrývajú dávne tradície a vedomosti. Krajina vysokých sediel, nekonečných horských hrebeňov a priateľských usmievavých jednoduchých horských ľudí ktorí vás na každom kroku zdravia priateľským džuléj, znamenajúcim ahoj, prosím aj ďakujem.

vytvořeno: 1.11.2016

Vietnamem od severu k jihu

24.1.2017, Robert Bazika, kino Koruna, Břeclav, 18:00

 Připravte se na skutečnou záplavu smyslových vjemů.  Vietnam vás nenechá v klidu ani minutu. Je hektický, dravý, moderní, ale také tradiční a líný jen ne nudný. Poznáte Vietnam úsměvný, poblázněný i smutný, jen ne trapný. Místy bude okázalý či nabubřelý, hrdý až pompézní, jen ne ubohý. Bude také velmi mladý, ambiciózní, místy nedospělý jen ne hloupý. Hlučný i posvátně tichý, jen ne prázdný. Pro někoho romantický, pro jiné pragmatický a dotěrný, ale vždy spravedlivý. Vietnam je totiž dva a půl tisíc kilometrů dlouhou stuhou pozoruhodností, vůní, zvuků a chutí. Pojďte ho prozkoumat s námi, třeba od severu k jihu.

vytvořeno: 21.11.2016

Laponsko - Na kole za polární září

26.1.2017, Ruda Růžička, Muzeum esperanta, Svitavy, 18:30

V sedle snowbiku spolu s průkopníkem extrémní cyklistiky Janem Kopkou a přáteli po zamrzlých jezerech severního Laponska. Pozorování nedozírných obzorů ztraceni přímo uprostřed bílého ničeho. Nebo sledování polární záře na jevišti polárního ticha a tmy. Krásy zimní arktické přírody, kruté mrazy i zajímavá setkání s lidmi žijícími za polárním kruhem ve vyprávění a fotografiích.

vytvořeno: 22.11.2016

Sama v jižní Americe

26.1.2017Natálka Peru, Klub cestovatelů, Praha, 18:30

Představte si ten pocit, jaké to je, skočit do ledového jezera, 4600 metrů nad mořskou hladinou. Představte si, jak asi chutná morče na vašem talíři. Nebo jak vypadá východ slunce na Machu Picchu. Není to jednoduché, že?

vytvořeno: 21.11.2016

Kazachstán - Kyrgyzstán - Uzbekistán

31.1.2017Honza Vlasák, Café Práh, Brno, 18:00

Kazachstán je obrovská země – jako půlka Evropy. Přitom má pouhých 15 milionů obyvatel. Je to nejvnitrozemštější ze všech vnitrozemí a počasí tomu odpovídá. V létě tu panují příšerná vedra ; v zimě holomrazy – 40°. A když člověk vidí tu poušť kolem, diví se že tu těch lidí žije tolik. Na bicyklu jsem se toulal jihem země a zabrousil i do Kyrgyzstánu. Ten je osídlený hustěji a není divu. V horách je ten život podstatně příjemnější. A když už budem ve střední Asii, byla by škoda vynechat Uzbekistán  - hlavně úžasná města Samarkand a Bucharu.