Facebook KUDRNA

Facebook CK KudrnaStaňte se fanoušky Kudrny! Sdílejte fotky, podělte se s námi o zážitky s cest, soutěžte s námi!

Generální partner

CK Kudrna

Partneři

Jota

RADIO signal

NF Krtek

Café Práh Brno

Zachytit obrazem a zvukem místa, kam se člověk dostal na dalekých cestách patřilo k hlavní náplni expedic od samých začátků objevování světa. U některých cestovatelů tato záliba přerostla ve vášeň a protože sami patříme ke stejně "postiženým" , již léta organizujeme tradiční večery, abychom se vám pokusili prostřednictvím diáčků přiblížit cizí kraje, tamní obyvatele s jejich zvyky, obyčeji a tradicemi. Některá vyprávění jsou podbarvena hudbou, jiná doplňují pohyblivé obrázky. O své zážitky se s vámi, tak jako v minulých letech, podělí naši průvodci a přátelé, kterým cestování přirostlo k srdci. Své nevšední přednášky doplněné spoustou zajímavých informací vám bude většina zúčastněných vykládat NAŽIVO.

v případě zájmu o přednášku si můlžete vybrat z promítání na objednávku

vytvořeno: 21.11.2016

Balkánské pastorále

28.2.2016Tomáš Vaníček, Café Práh, Brno, 18:00

Vůně pravé kávy, hořkosladká chuť rakije a bujaré chvilky v balkánské hospůdce, ale také atmosféra starobylých pravoslavných klášterů či muslimských mešit. Zapomenuté vesničky se svéráznými starousedlíky i pastviny se stády ovcí a koní. Horské salaše s neopakovatelnou vůní ještě horkého mléka, medu a domácího sýra.

vytvořeno: 21.11.2016

Stopem z Brna za polární kruh

7.3.2017Petr Vach, Café Práh, Brno, 18:00

Projekce o stopování nikoliv jako o tématu dárcovství orgánů či finanční a věcné dobročinnosti, ale jako o způsobu levného (a snad i zábavného) cestování. Přijďte se podívat a přesvědčit, co to stopování skutečně je a jaká zajímavá místa lze takto navštívit. „Když cesta se stane cílem…“

vytvořeno: 21.11.2016

Finské národní parky

9.3.2017, Michael Stanovský, Cestovatelský a filmový klub Hulín, 19:00

Finsko proslulo jako země tisíců (spíše statisíců) jezer, nekonečných lesů, placaté krajiny, nejsevernějších končin a největších divočin Evropské unie. Přes třicet národních parků, které Finové považují za rodinné stříbro, ne-li přímo zlato, možná tyto mýty trochu boří, protože v nich Finové chrání zajímavosti a bizarnosti své země, která není zase tak plochá, jak si někdo při pohledu z auta může myslet. Na cestovatelské besedě s šéfredaktorem Severských listů navštívíte několik pěkných a přívětivých národních parků spíše v jižní části Finska. A návdavkem i nádherný dřevěný kostelík chráněný v souboru kulturního dědictví Unesco.

vytvořeno: 15.11.2016

Transsiberiana – hledání ztraceného času na nejdelší železnici světa

9. 3. 2017, Jan Haruda, Atlantik, Ostrava, 18:00

Rusové o Transsibiřské magistrále říkají, že je to cesta, kterou by měl aspoň jednou za život vykonat každý Rus. Láká však nejen je, ale díky své délce přes 9000 km, překonání 7 časových pásem a ochutnání surových a nemilosrdných končin spojených se zvrácenou historií lidstva, je atraktivním lákadlem pro všechny poznání a uvědomění chtivé cestovatele.

vytvořeno: 21.11.2016

Japonsko - rok na ostrově vážek

14.3.2017Katka Špirochová, Café Práh, Brno, 18:00

Japonsko je zemí tisíce ostrovů, pláží, sopek i hor věčného sněhu; vedle malých domků natěsnaných jeden na druhém k nebi šplhají mrakodrapy, krčí se tam malé zahrádky s bonsaji nebo nenápadnou uličkou dojdete k jednomu z nespočetných chrámů a svatyň. Na ulicích potkáte dívky v kimonech, stejně jako školačky v uniformách, uspěchané salarymany nebo třeba jelena.

vytvořeno: 1.11.2016

Albánie a Kosovo - Evropě na stopě

16.3.2017Robert Bazika, Knihovna, Bojkovice, 18:00

Albánie: sveřepá a neústupná, bohatá, i když chudá, nádherná přestože plná šrámů. Jak napsal jeden zlínský dobrý druh: Kráska se špatnou pověstí. Učebnicová země protikladů a protiklady, jak známo, přitahují. Jeden vjem je však neoddiskutovatelný: neuvěřitelná příroda a dobří lidé. Kéž by takovou visačku měla každá země Evropy. Ano, Albánie geograficky k Evropě patří a fakticky už k ní kráčí. Albánie je zkrátka Evropě na stopě.

vytvořeno: 22.11.2016

Irsko - zelená perla britských ostrovů

16.3.2017Honza Haruda, Base Camp, Přerov, 19:00

Všichni víme, že je, dříve se tam jezdilo na jahody, jsou tam keltské kříže a Dublin, kam létá levně Ryan Air, pije se tam Guiness a znáte nějakou irskou hospodu poblíž.  Odpovídá výše uvedené vaší první představě o Irsku? Myslíte si, že to stačí? Pak si tedy nechejte ujít přednášku o zemi, která dlouze a těžce bojovala o své místo na mapě Evropy, která v sobě nese nejedno tajemství pohřebních mohyl starších než pyramidy, je plná nepřístupných Irů a zelených kopců, ostrého větru a kde déšť prší horizontálně na památky sahající až do dob na úsvitu lidských dějin! Přesvědčte se, že Irsko je zajímavější, než jste si doposud mysleli!

vytvořeno: 15.11.2016

Ferratové perly Švýcarska

20.3.2017Eliška Pastuszková, Zelenáčova šopa, Zlín, 19:00

Zajištěné cesty, neboli via ferraty, lákají čím dál více outdoorových nadšenců. Není divu – skloubením klasické i vysokohorské turistiky a skalního lezení vzniká parádní koktejl vhodný pro všechny dobrodružné povahy. Švýcarsko pro české lezce po zajištěných cestách zůstává trochu ve stínu svých rakouských a italských příbuzných. V rámci přednášky proto navštívíme největší ferratové skvosty švýcarských Alp, které jsou typické svými nádhernými scenériemi, nevšedními prvky a hravostí. Nezapomeneme na malé i velké vyznavače tohoto sportu, začátečníky i velmi pokročilé. A určitě přijde řeč i na další švýcarské dokonalosti – čokoládu a sýr nevyjímaje.

vytvořeno: 21.11.2016

Baltské státy – od svazu k unii

21.3.2017Libor Lněnička, Café Práh, Brno, 18:00

Státy, které tvořily do roku 1991 pevné spojení se Sovětským svazem, se po rozpadu svazu osamostatnily. Ve všech třech státech proběhla restrukturalizace průmyslu a příklon k liberálně-demokratickým přístupům, aby se zase spojily v „jeden celek“ v rámci Evropské unie. Severozápadní část Východoevropské roviny předurčuje ráz krajiny, která je protkána historií, kulturou a živými tradicemi. Čeká Vás povídání doplněné fotografiemi i z cesty podél mezinárodní silnice E 67, která protíná všechny tři baltské státy.

vytvořeno: 22.11.2016

Ladakh - Dobročinný kurz buddhismu v Malém Tibetu

21.3.2017Dana Kačmáriková, kino Koruna, Břeclav, 18:00

Ladakh - bývalé kráľovstvo ukryté vysoko v najvyšších horách sveta, za hradbami Himalájí a Karakoramu, kde horské budhistické kláštory po mnohé stáročia ukrývajú dávne tradície a vedomosti. Krajina vysokých sediel, nekonečných horských hrebeňov a priateľských usmievavých jednoduchých horských ľudí ktorí vás na každom kroku zdravia priateľským džuléj, znamenajúcim ahoj, prosím aj ďakujem.