Facebook KUDRNA

Facebook CK KudrnaStaňte se fanoušky Kudrny! Sdílejte fotky, podělte se s námi o zážitky s cest, soutěžte s námi!

Generální partner

CK Kudrna

Partneři

Jota

RADIO signal

NF Krtek

Café Práh Brno

Zachytit obrazem a zvukem místa, kam se člověk dostal na dalekých cestách patřilo k hlavní náplni expedic od samých začátků objevování světa. U některých cestovatelů tato záliba přerostla ve vášeň a protože sami patříme ke stejně "postiženým" , již léta organizujeme tradiční večery, abychom se vám pokusili prostřednictvím diáčků přiblížit cizí kraje, tamní obyvatele s jejich zvyky, obyčeji a tradicemi. Některá vyprávění jsou podbarvena hudbou, jiná doplňují pohyblivé obrázky. O své zážitky se s vámi, tak jako v minulých letech, podělí naši průvodci a přátelé, kterým cestování přirostlo k srdci. Své nevšední přednášky doplněné spoustou zajímavých informací vám bude většina zúčastněných vykládat NAŽIVO.

v případě zájmu o přednášku si můlžete vybrat z promítání na objednávku

vytvořeno: 21.3.2017

Do Gambie s Koly pro Afriku

18.4.2017, Silvestr Tkáč, Café Práh, Brno, 18:00

Silvestr Tkáč, zkušený cestovatel, tlumočník do perštiny, příležitostný pracovník rozvojových a humanitárních organizací, stavitel vozidla na vítr a slunce se zálibou v neuznaných zemích povypráví o své nedávné cestě po Gambii v době inaugurace nového prezidenta.

Několikrát přeplujeme řeku Gambii, abychom navštívili pozůstatky kruté otrokářské historie, tajemné kameny ve Wassu i odlehlé africké vesničky. Podíváme se doprostřed vroucího davu vítajícího nového prezidenta, naděje pro tuto malou africkou zemičku. Ve spolupráci se zástupcem organizace Kola Pro Afriku popovídáme o tom, jak kola z České republiky mohou změnit život africkým dětem a s jakými výzvami se projekt potýká. Taktéž se budeme věnovat tomu, jak se na cestu do Afriky připravit, na co si dát pozor a co si nezapomenout.  Závěrem představíme plánovaný expediční benefiční zájezd na kolech po Gambii a ukážeme tříkolku poháněnou větrem, sluneční energií a lidskou silou, se kterou se Silvestr vydá na dobrodružnou cestu do Afriky.

vytvořeno: 22.11.2016

Kamčatka - země ohně a ledu

18.4.2017Jan Bleha, kino Koruna, Břeclav, 18:00

Povídání o zimní cestě vlakem transsibiřskou magistrálou od hranic Evropy až k Pacifiku, o dobrovolničení v zamrzlém království vulkánů a medvědů, v místech kam už cesty nevedou. Dozvíte se jak projet Sibiří v nejlevnějších vlacích, jaké to je chodit na 100 metrů vzdálenou kadibudku v  -40°C a také jak vyrobit spodní prádlo z medvědí kůže.

vytvořeno: 22.11.2016

Ferratové perly Švýcarska

20.4.2017Eliška Pastuszková, Base Camp, Přerov, 19:00

Zajištěné cesty, neboli via ferraty, lákají čím dál více outdoorových nadšenců. Není divu – skloubením klasické i vysokohorské turistiky a skalního lezení vzniká parádní koktejl vhodný pro všechny dobrodružné povahy. Švýcarsko pro české lezce po zajištěných cestách zůstává trochu ve stínu svých rakouských a italských příbuzných. V rámci přednášky proto navštívíme největší ferratové skvosty švýcarských Alp, které jsou typické svými nádhernými scenériemi, nevšedními prvky a hravostí. Nezapomeneme na malé i velké vyznavače tohoto sportu, začátečníky i velmi pokročilé. A určitě přijde řeč i na další švýcarské dokonalosti – čokoládu a sýr nevyjímaje.