Avignon (Francie)

Město kardinálů nabízející úchvatný výhled na město papežů, je pro svůj půvab jedním z nejvyhledávanějších. Leží na pravém břehu Rhôny a již od dob svého založení sloužil jako místo pro rezidence bohatých Avignoňanů, kardinálů a umělců. Koncem 13.století založil Filip Sličný naproti Avignonskému mostu sv.Benezeta nové město. Po příchodu papežů do Avignonu si toto místo vybrali kardinálové, kteří nenacházeli dostatečně reprezentativní prostory pro svá sídla v samotném Avignonu. Králové Jan Dobrotivý a Karel V nechali ve městě postavit pevnost Sv. Ondřeje, která měla za úkol chránit papežské sídlo. Prosperita městu vydržela i po odchodu papežů z Avignonu. S Francouzskou revolucí však město přišlo o svůj někdejší věhlas.


Zájezdy s návštěvou Avignonu

Provence na kole

krajem vína, levandule a umělecké inspirace

Levandulí a kořením provoněný kraj Cézanna, Van Gogha a Markýze de Sade. Kraj četných památek, rušných měst i klidného venkovského života, jemuž vévodí řeka Rhôna, která při svém nekonečném souboji s mořem přetváří rozsáhlé pobřežní oblasti v ráj plameňáků, divokých bílých koní a černých býků. Během našeho putování poznáme poetické vnitrozemí, koupání v moři i stoupání v podhůří Provensálských Alp.

14 500 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Francie
Typ zájezdu: Cykloturistika

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

12 Délka:
12 dnů
N Náročnost:
2-3
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
kemp

Další zajímavá místa Francie


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz