Bad Gastein (Rakousko)

Karlovy Vary Rakouska leží v samotném srdci národního parku Vysoké Taury ve spolkové republice Salcbursko. Díky svěžímu alpskému vzduchu a jedinečnému složení zdejších pramenů se sem celoročně jezdí léčit pacienti s nemocemi horních dýchacích cest, s poruchami imunitního systému či pohybového ústrojí. V nově zrekonstruovaných Felsentherme je několik termálních bazénů s teplotou vody až 34 stupňů, sauny, solária a fitness. Ke komplexu náleží dalších pět krytých bazénů o teplotě vody mezi 24 - 34 stupni Celsia, dvě sauny a solária, bylinkové koupele a hlavně blahodárné radonové proudy (40 - 50 stupňů). Z osmnácti pramenů přiteče do lázní za jediný den pět milionů litrů horké vody. Světově známé jsou gasteinské léčebné štoly. Většina hotelů má vlastní wellness centra s bazény s ozdravnými termálními vodami. Symbolem Bad Gasteinu se také staly mohutné vodopády přímo uprostřed městečka. Bad Gastein leží v nadmořské výšce 1000 m n.m. a je charakteristické historickými stavbami, které velice vkusně zapadají do alpské krajiny. Gasteinertal,  údolí v němž město leží je obklopené bezmála třítisícovými vrcholy hor. Návštěvníky z celého světa není Gasteinertal žádán jen díky existenci Bad Gasteinu, ale i kvůli více než 150 kilometrům značených turistických a cyklistických tras, golfovým hřištím nebo množství kulturních a společenských akcí. Jedná se samozřejmě také o významné lyžařské středisko.


Zájezdy s návštěvou Bad Gasteinu

Národní park Hohe Tauern

jednodenní túry největším národním parkem Rakouska s ubytováním v hostelu

Třítisícové štíty nejvyšších rakouských hor vytváří jedinečnou kulisu k překrásným přírodním scenériím. Ne nadarmo jsou tato místa zahrnuta do národního parku Hohe Tauern. Z lázeňského města Bad Gastein je možné podnikat jak nepříliš náročné turistické okruhy, tak i seriózní vysokohorské túry.

6 300 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Rakousko
Typ zájezdu: Horská turistika Prodloužené víkendy Turistika v Alpách Vysokohorská turistika

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

4 Délka:
4 dny
N Náročnost:
2-3
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
hostel

Další zajímavá místa Rakouska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz