Bihor (Rumunsko)

Jedná se o nejvyšší horskou skupinu pohoří Apuseni, která se nachází v její centrální části. Bihor je ale také bezesporu nejnavštěvovanější i nejrozsáhlejší pohoří, které skýtá všechny prvky krasu. Je to jedna z největších krasových oblastí v Evropě. Pohoří Bihor můžeme přibližně rozdělit na Bihor severní a jižní. Oblast severního Bihoru je především vápencová. Dochází k rozpouštění vápenců a erozi, což vede k utváření krasových jevů, ale především v podzemí. Existují zde v hojné míře ponory a vyvěračky. Potoky často mizí, aby se zase brzy objevily na povrchu. Jeskyně představují mnohdy podzemní řečiště, kde v některých případech vedou i atraktivní turistické cesty. Nejznámější oblastí je plošina Padis a její okolí a plošina Scarisoara.

zdroj: Rumunské hory I., nakladatelství Sky


Zájezdy s návštěvou Bihoru

Apuseni, Bihor a Vlădeasa

„Propastné“ a „Hříběcí“ hory

Fyzicky nejméně náročné rumunské putování zahájíme dvoudenním přechodem. Odměnou nám budou krásné výhledy na okolní kopce i roviny a výhled na přehradu z nejvyšší hory tohoto pohoří Vlădeasa (1.836 m).

5 000 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Rumunsko
Typ zájezdu: Horská turistika Zájezdy na Balkán

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

10 Délka:
10 dnů
N Náročnost:
3
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
bez stravy
U Ubytování:
tábořiště

Další zajímavá místa Rumunska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz