Bulharsko

Zájezdy

Zájezdy do Bulharska

Typy zájezdů do Bulharska


Přírodní šperky Bulharska V nabídce opět v roce 2019

hory, doly, kláštery, moře, kulturní památky i dobrá vína

Bulharsko zůstává v mnoha směrech stále neznámým balkánským státem. Přesto je to země, která má zvídavému turistovi co nabídnout.

0 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Bulharsko
Typ zájezdu: Poznávání s turistikou Zájezdy na Balkán

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Pakliže ano, pro bližší informace prosím kontaktujte naši prodejnu zájezdů na e-mailové adrese ck@kudrna.cz nebo na telefonních číslech 542 216 764 a 777 583 762.

12 Délka:
12 dnů
N Náročnost:
2-3
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
horská chata kemp nocleh v klášteře penzion tábořiště


Informace
Bulharsko

Poloha: Jihovýchodní Evropa, Balkánský poloostrov. Hraniční státy: Rumunsko (hranici tvoří převážně Dunaj), Srbsko, Makedonie, Řecko, Turecko, východní hranici tvoří Černé moře.

Rozloha: 110 993,6 km²

Geografie: Povrch je převážně hornatý. Centrální částí země se táhne od srbských hranic na západě po Černé moře na východě pohoří Stara Planina. Jižně od hlavního města vystupuje masiv Vitoša měřící 2290 m n. m. Jihozápad země vyplňuje mohutný horský masiv s pohořími Rila, kde je také nejvyšší hora Bulharska a celého Balkánského poloostrova Musala (2925 m n. m.), dále Pirin a plošně rozsáhlejší Rodopy. Na sever od pohoří Stara Planina leží Dolnodunajská nížina, na jih Hornotrácká nížina. Do Černého moře odvádí své vody největší řeka země Dunaj, k úmoří Egejského moře patří Marica.

Podnebí: Podnebí na severu kontinentální, na jihu a východě středomořský. Průměrné lednové teploty se pohybují od -2 do 2 °C, červencové od 21 do 25 °C.

Status: Parlamentní republika.

Administrativní rozdělení: Od roku 1999 se Bulharsko dělí na 28 oblastí, nazvaných podle jejich hlavního města

Hlavní město: Sofie

Další velká města: Plovdiv, Varna, Burgas, Stará Zagora, Blagoevgrad

Obyvatelstvo: 7 262 675 (2008)

Národnostní složení: Bulhaři 84%, Turci 9,3%, Romové 4,7%, dále Arméni, Rusové, Řekové, Židé

Jazyk: Bulharština

Měna: 1 Leva = 100 stotinek (mezinárodní zkratka BGN)

Mezinárodní telefonní předvolba: +359

Čas: Greenwichský čas +2 hodiny (tj. o 1 hodinu více než v ČR).

Elektřina: Pro používání českých spotřebičů není pro užití v Bulharsku nutná žádná redukce pro zapojení do zásuvek

Státní vlajka: Je tvořena třemi vodorovnými pruhy: bílým, zeleným a červeným. Bílá barva reprezentuje mír, zelená barva plodnost bulharské země a červená symbolizuje odvahu bulharského národa. Současná podoba vlajky byla přijata 17.prosince 1991.

Státní svátky: 1.1. Nový rok; 3.3. Osvobození Bulharska z osmanské nadvlády (1878); Velký pátek, Velikonoční neděle, Velikonoční pondělí; 1.5. Svátek práce; 6.5. Den. Sv. Jiří (Gergyovden) a Den chrabrosti a bulharské armády; 24.5. Den Sv. Cyrila a Metoděje a Den slovanské kultury a vzdělávání; 6.9. Den sjednocení Východní Rumelie s Bulharským knížectvím (1885); 22.9. Den nezávislosti ; 1.11. Den národních buditelů ; 24., 25., 26.12. Vánoční svátky


Zajímavosti o Bulharsku

Bulhaři, dědicové skvělých evropských civilizací a strážci balkánských křesťanských tradic mají velký smysl pro národní identitu, která se vyvíjela po staletí bouřlivé historie. Víte že: První počítač vynalezl Bulhar? Bulharsko je nejbohatším archeologickým nalezištěm Evropy? Bulhaři vynalezli jogurt? Bulharské pohoří Balkán (Stará Planina), které vede středem země, dalo jménu celému poloostrovu? Díky odolnosti, chrabrosti a bojovnosti Bulharů není Evropa muslimská ? Bulharsko nikdy nezměnilo jméno svého státu?

Fotky

Fotografie ze zájezdů do Bulharska

Přírodní šperky Bulharska

© Foto: kolektiv průvodců, archiv CK Kudrna

Bulharsko to nejsou jenom písečné přelidněné pláže a hotelové komplexy rostoucí jakou houby po dešti.

Bulharsko na kole

© Foto: kolektiv průvodců, archiv CK Kudrna

Krásné horské etapy, vesničky s pěknou lidovou architekturou i vesničky zpustlé, pravoslavné kláštery, černomořské pobřeží a dobré vínko.

Články

Články ze zájezdů do Bulharska

Bulharsko - Země přírodních i kulturních šperků

Autor a foto: Igor "Lístek" Forgáč a Petr "Megí" Gregor

Při přečtení slova Bulharsko se mnohým vybaví zaprášené vzpomínky na předrevoluční dovolenou ROH či soukromé cesty do této bývalé…

Zobrazit celý článek

Zajímavá místa

Zajímavá místa BulharskaNajdi zájezd na Zážitkovna.cz