Burjatská republika (Rusko)

Republika Burjatsko je součástí Ruské federace a rozkládá se ve východní Sibiři u Bajkalského jezera a hranic s Mongolskem. Jedná se o autonomní oblast s vlastním prezidentem, parlamentem i ústavou. Burjatsko pokrývá území o rozloze 351 tisíc km2 a hlavním městem je Ulan-Ude. V současné době zde žije okolo jednoho milionu obyvatel hovořících jednak rusky i zdejší burjatštinou.
Na počátku 17. století začali oblast dnešního Burjatska objevovat Rusové, kteří zde začali zakládat své osady. To bylo základem vzniku samostatné oblasti, které však neustále čelila ruskému útlaku. Na počátku 20. století spadlo Burjatsko pod správu Sovětského svazu, na krátko byl obsazeno i Američany a Japonci. Až v roce 1923 byla vyhlášena Burjatská autonomní sovětská socialistická republika, na jejíchž základech pak v roce 1991 vzniklo dnešní Burjatsko.

Zajímavé odkazy:
http://egov-buryatia.ru/ - oficiální stránky Burjatské republiky


Zájezdy s návštěvou Burjatské republiky

Bajkal

po transsibiřské magistrále kolem šamanské a buddhistické perly Sibiře

Nejhlubší jezero světa - uzavřeno v nedostupné tajze, izolováno liduprázdnými horami plnými vzácných květin a ještě vzácnějších nerostů, plné ryb a opředené pověstmi a šamanskou minulostí.

19 900 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Rusko
Typ zájezdu: Expedice Poznávání s turistikou

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

19 Délka:
19 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
letecky, místní doprava
S Stravování:
ve vlastní režii
U Ubytování:
hostel tábořiště

Další zajímavá místa Ruska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz