Butrint (Albánie)

Je historické město, které se nachází na samém jihu Albánie při hranicích s Řeckem na jihovýchodním výběžku poloostrova Ksamili.

Vzhledem ke své strategické poloze ve Středozemním moři bylo město svědkem vojenských operací od Peloponéské války v 5. století př. n. l. až po napoleonské války v 19. století.

Překvapivý rozsah a zachovalost památek byl oceněn v roce 1992 zařazením na Seznam světového dědictví UNESCO. Mezi lety 1997 a 2005 byl Butrint, kvůli rabování, zapsán také na Seznamu světového dědictví v ohrožení UNESCO.

V okolí Butrintu se nachází důležitá přírodní rezervace uchovávající řadu ohrožených druhů fauny a flory. Jejím základem je tektonická proláklina známá jako Butrintské jezero.

Zdroj: http://wikipedia.org


Zájezdy s návštěvou Butrintu

Velký okruh Albánií

zemí orlů, hor, bunkrů a mercedesů

Výprava za poznáním nejpozoruhodnějších přírodních i kulturních zajímavostí Albánie na klasický způsob - s kudrnovskou polopenzí a spaním ve stanu.

11 800 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Albánie, Černá Hora
Typ zájezdu: Poznávání s turistikou Zájezdy na Balkán

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Pakliže ano, pro bližší informace prosím kontaktujte naši prodejnu zájezdů na e-mailové adrese ck@kudrna.cz nebo na telefonních číslech 542 216 764 a 777 583 762.

12 Délka:
12 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
kemp tábořiště

Další zajímavá místa Albánie


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz