Chateauneuf du Pape (Francie)

Z bývalé pevnosti papežů ze 14.století zbyly pouze rozvaliny, neboť byla vypálena v průběhu náboženských válek. Zachovala se pouze obytná věž, z níž je pěkný výhled na údolí Rhóny a na vinice založené kdysi papeži. Svahy byly po napadení mšicemi roku 1880 znovu osázeny. Od roku 1929 bylo 13 druhů vína označeno známkou Appelation d´Origine Controlée a smí nést jméno Chateauneuf du Pape. Ve vinařském muzeu (Musé des outils de Vignerons, Caveu du Pere Anselme, route d´Agnon otevřeno denně 9-19,) je vystaveno všechno, co potřebovali vinaři ke své práci od 14. století až do současnosti. Návštěva muzea je spojena s degustací, vstup je zdarma) Po celém městě jsou rozesety soukromé sklípky, kde se můžete  také zůčastnit degustace (často za menší  poplatek)  Koupi zdejšího vína lze doporučit jen majetnějším z nás (10 EUR za láhev a výše). Přesto,že má Chateauneuf du Pape mnohaletou tradici a víno se tu pěstovalo po celá staletí, tak ve sklepech nenajdete víno starší než 58 let. Během 2.sv.v. se totiž zdejší sklepy dostaly do rukou Němců a ti s vínem udělali krátký proces. Jaký? To se asi sami domyslíte.


Zájezdy s návštěvou Chateauneuf du Pape

Provence na kole

krajem vína, levandule a umělecké inspirace

Levandulí a kořením provoněný kraj Cézanna, Van Gogha a Markýze de Sade. Kraj četných památek, rušných měst i klidného venkovského života, jemuž vévodí řeka Rhôna, která při svém nekonečném souboji s mořem přetváří rozsáhlé pobřežní oblasti v ráj plameňáků, divokých bílých koní a černých býků. Během našeho putování poznáme poetické vnitrozemí, koupání v moři i stoupání v podhůří Provensálských Alp.

14 500 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Francie
Typ zájezdu: Cykloturistika

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

12 Délka:
12 dnů
N Náročnost:
2-3
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
kemp

Další zajímavá místa Francie


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz