Čína

Zájezdy

Zájezdy do Číny

Typy zájezdů do Číny


Velká cesta vlakem do Tibetu

aneb z Pekingu až pod Mt. Everest

Vzrušující cesta vlakem z rušného hlavního města Číny do jiného světa - legendárního Tibetu až pod nejvyšší horu naší planety.

79 200 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Čína
Typ zájezdu: Expedice Poznávání s turistikou

Termíny:
14.10.2019 – 31.10.2019

18 Délka:
18 dnů
N Náročnost:
2-3
D Doprava:
letecky, vlakem, jeep, taxi
S Stravování:
snídaně
U Ubytování:
hotel, penzion vlakové kupé

Čína - Sin-ťiang

pouštěmi a velehorami etnicky nejpestřejší čínské provincie

Sinťiang (Xinjiang) je etnicky nejpestřejší provincie Číny. Z Kašgaru je to jen o kousek blíž do Pekingu než do Mekky a je to znát. Chvíli si budete připadat jako v Mongolsku, chvíli jako v Rusku, Turecku nebo Tibetu. V Xinjiangu leží druhé nejvyšší a druhé nejnižší místo na zeměkouli, druhá nejsušší poušť světa nebo místo, které je z celé planety nejdál od moře.

36 400 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Čína
Typ zájezdu: Expedice Poznávání s turistikou

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

18 Délka:
18 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
letecky
S Stravování:
6x snídaně, 3x oběd, 5x večeře
U Ubytování:
hostel hotel jurty v soukromí


Informace
Čína

Poloha: Východní Asie, při západním pobřeží Tichého oceánu. Souřadnice: 18°-54° s.š., 74°-135° v.d.

Rozloha: 9 596 960 km² (4. na světě)

Geografie: zemi lze rozdělit do 3 oblastí. Pouště na severozápadě země, zahrnují pánve Tarimskou a Ujgurskou a jsou vymezené horskými soustavami Tchi-en-šanu (6 995 m) a Altaje (4 374 m) i širokým pásmem podél jižních hranic Mongolska (poušť Gobi). Tibetská náhorní plošina je pramennou oblastí hlavních čínských řek. Je nejvýše položená (4 500 – 5000 m) a největší na světě. Je obklopena a prostoupena velehorskými pásmy Karakorum Shan (8 611 m), Himalaya Shan (Mt. Everest, 8 848 m) aj. Východní monzunová Čína je hustě osídlené území, převážně hornaté, rozsáhlé nížiny se vyskytují jen na dolních tocích velkých řek. Na severu se rozprostírá rozsáhlé pohoří Chingan (1 856 m), ve střední Číně pak pohoří Čchin-ling (3 767 m)

Status: Republika s vládou jedné strany

Administrativní rozdělení: ČLR má vícestupňový správní systém. Na nejvyšší úrovní stojí provincie (celkem 22 + ostrov Tchaj-wan). Další úrovní je 5 autonomních oblastí zahrnujících území obydlené z velké části příslušníky národnostních menšin, poté 4 přímo ústřední vládou spravovaná města  a 2 zvláštní správní oblasti  těšící se velké míře autonomie.

Hlavní město: Peking

Další velká města:

Obyvatelstvo:1 312 897 300 (1. na světě, 2006)

Národnostní složení: Číňané, Čuangové, Mandžuové, Chuejové, Miaové, Ujgurové, Iové, Mongolové, Tibeťané a další

Jazyk: Mandarínská čínština, čuanština, mongolština, ujgurština, tibetština, kantonština - 21 jazyků

Měna: Čínský jüan, ofic. renminbi (CNY)

Mezinárodní telefonní předvolba:+86

Čas: GMT + 6 (+ 7 h v zimě)

Elektřina: 220V, 50 Hz. Protože ale elektrické zásuvky neodpovídají vždy evropskému standardu, doporučujeme přibalit sebou univerzální adaptér.

Státní vlajka: Obsahuje tradiční čínské barvy a inspirovala se vlajkou sovětskou. Má červené pole, v jeho horním rohu je velká žlutá pěticípá hvězda, kterou obklopují čtyři menší žluté hvězdy, pootočené vždy tak, aby jeden jejich cíp směřoval do středu velké hvězdy. Podle oficiální interpretace představuje velká hvězda společný program a jednotu lidu vedeného komunistickou stranou, malé hvězdy reprezentují dělníky, rolníky, malou buržoazii a vlastenecký kapitalismus, čtyři sociální skupiny, které se účastní společného programu socialistické výstavby. Červená je barvou revoluce, ale v minulosti symbolizovala Číňany.


Fotky

Fotografie ze zájezdů do Číny

Tibet

© Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna

Na takovou cestu se jen tak nezapomíná! Vydáme se na magickou tibetskou náhorní plošinu s prastarými městy, nádhernými paláci, pestrobarevnými chrámy plnými kouře z vonných tyčinek. Setkáme se s unikátní, dá-li se říci mystickou kulturou Tibeťanů.

Čína - Xinjiang

© Foto: Pavel Novotný, archiv CK

Xinjiang (Sinťiang) je etnicky nejpestřejší provincie Číny. Z Kašgaru je to jen o kousek blíž do Pekingu než do Mekky a je to znát. Chvíli si budete připadat jako v Mongolsku, chvíli jako v Rusku, Turecku nebo Tibetu. Xinjiang je zemí překrásných ledovců a šťavnatých horských luk, na kterých se pasou ovce, jaci a velbloudi.  Lidi jsou ale z toho všeho nejlepší a pohostinností si moc nezadají s Blízkým Východem.

Čína

© Foto: David a Lucie Vejslíkovi

Za historií, lidmi a přírodními skvosty říše Středu

Zajímavá místa

Zajímavá místa ČínyNajdi zájezd na Zážitkovna.cz