ALPENTOUR

Spolkovou zemí Steiermark se klikatí jedna z nejdelších značených bajkových tras v Evropě, zvaná Alpentour. Během čtyř náročných dnů projedeme některé ze zajímavých úseků, doplněných dalšími výživnými trasami. Čekají nás převážně široké šotolinové cesty, které si občas zpestříme trialem mezi kořeny a kameny. Několikrát vezmeme kolo na rameno a sem tam si i odpočineme na silnici. Nocuje se vždy dvě noci na jednom místě. 

1. Ráno si z vesničky Gusswerk dáme zahřívací výjezdík do 1.352 m. Traverz po úbočí masivu VEITSCHALPE nás povede několika krátkými sjezdy a výjezdy do nejvyššího bodu etapy ve 1.429 m, sjezd do Turnau, po silnici do sedla Steirereck a přes St. Marein do Bruck a. d. Mur. Neunavitelní si vyjedou ještě dalších 450 výškových metrů k chatě Madereck a parádním sjezdem po makadamu dorazí přímo ke kempu. Etapa: 75 km, 1.750 výškových metrů.
2. Necháme stát stany a po murské cyklostezce se svezeme na začátek DRACHEN TOUR v Mixnitz. Přehoupneme se přes 300 metrové sedýlko do Tyrnau a vystoupáme na horské louky k jezeru Teichalmsee. Parádní sjezd do St. Jakob a opět stoupání na hřeben Fischbašských Alp. Závěrečným sešupem se přenížíme o 700 metrů téměř ke kempu. Etapa: 72 km, 1.700 výškových metrů.
3. Opět vyrazíme po murské cyklostezce. Po asfaltové silnici nastoupáme až do výšky 1100metrů. Následuje krásná hřebenovka po pěších stezkách a šotolině s výhledy do krajiny až do sedla Stanz, kde je možnost občerstvení v tradiční horské hospodě. Následuje sjezd Fischbachu, a znovu výjezd cca 400m na hřeben po kterém dojedeme až do sedýlka Hauereck (1.275 m). Hupneme po šotolině o 650 m níže do kempu v Langenwangu. Pro zájemce se pod Hauereckem ještě skýtá možnost nastoupání dalších cca 200m a adrenalinový sjezd po prudké pěší cestě do Langenwangu. Etapa: 85 km, 1.800 výškových metrů.
4. Pohodové stoupání lesními cestami a cestičkami nás přes Alpl vyvede opět na Hauereck. Po úbočí hřebene s několika sjezdy přejedeme do RETTENEGGU (862 m). Jako dým budeme stoupat s vidinou vrcholového čaje na chatu Alois Günther Haus ve výšce 1.782 m, famózním závěrečným sjezdem se zřítíme do SPITALU AM SEMMERING   (778 m) a po cyklostezce do kempu. Etapa: 67 km, 1.950 výškových metrů.
5. Po snídani odjezd autobusem, brzy odpoledne příjezd do Brna.

Doporučený typ kola: horské  Povrch: 20% asfalt, 70% šotolina, 10% terén
Cena zahrnuje: dopravu autobusem nebo mikrobusem včetně kol, 4x kemp nebo penzion, snídani nebo polopenzi, průvodce, pojištění léč. výloh a zákonné pojištění CK

Cena je dána především standardem ubytování a počtem účastníků.