Kdo pro vás zájezd na Nový Zéland připravuje a bude ho průvodcovat?

Autor a foto: Martin Hessler, Dominika Sommerová

Ze zájezdu: Nový Zéland

Martin "Komár" Hessler (31) - cestovatel, průvodce a muzikant z Kamenných Žehrovic. Před pár lety opustil slibně se rozvíjející kariéru dopravního inženýra, aby mohl ještě víc cestovat, provádět turisty a pracovat na novém fenoménu cestovního ruchu s pracovním názvem Komárova Zkratka.

Dominika "Doda" Sommerová (29) - cestovatelka, průvodkyně a milovnice dobré pálenky narozená na Valašsku. Kariéru filozofa - religionisty vyměnila za šplhání po horách a skalách a když se i u ní probudil pud sebezáchovy, připojila se ke kudrnovské bandě na nově vzniklé pozici - korekce a "žehlení" Komárových Zkratek.

Pro CK Kudrna průvodcují pátým rokem. Možná jste se s nimi setkali na některém z balkánských zájezdů do zemí bývalé Jugoslávie, Albánie či Rumunska, kde tráví takřka celou letní sezónu. Možná je znáte z Kudrnovského SCUKu. Vedle Balkánu mají jednu velkou slabost - Nový Zéland. Zemi, která má jednu nespornou výhodu - v zimě je tam léto. Sedmiměsíční výlet 2012/2013 (pro Komára již pátá návštěva tohoto kousku světa) zasvěcují z větší části přípravě zájezdu, z menší části tvrdé dřině na jablečných a kiwi sadech, a také chození po horách a užívání si zélandské pohody.