LAGO DI GARDA A OKOLÍ

Jezero Lago di Garda se nachází ve výšce pouhých 60 metrů nad mořem. Je však obklopeno takřka dvoutisícovými horami. Během 1. světové války byla jejich úbočí protkána hustou sítí vojenských cest, někdy nalepených na skále, jindy vedoucích hluboko v údolí. Výjezdy k oblakům postupně odkrývají výhledy na jižní Dolomity. Kořením celé akce jsou však sjezdy. Bombastické, famózní. Střemhlav se řítíte po šotolině, občas skok do ostré točky řídce lemované kamennými patníky a bezednou hlubinou, proletíte nízkým tunelem, abyste na chvíli zapomněli, že máte brzdy a šedesátkou uháníte po úzké cestě. Každému sjezdu však předchází výjezd, a tak nepodceňte fyzičku. Ke všem etapám existuje méně náročná varianta. Bajk na slušné úrovni a přilba je však nutnou podmínkou účasti. Tábořit budeme ve dvou výchozích kempech u místních jezer nedaleko městečka Riva. Vyjížďky absolvujeme jen vlastní silou přímo z kempu.

1. - 2. Noční jízda přes Rakousko do Itálie, zahřívací vyjížďka přes Lago di Tenno na Monte Misone s možností koupačky na zpáteční cestě.
3. - 4. Cestou orlů a kamzíků projedeme Monte Velo a Monte Stivo. Lanovkou se vytáhneme na Monte Baldo a ti otrlejší zdolají i Monte Altissimo. Dalším prvotřídním sešupem sjedeme do Torbole, abychom navázali vyhlídkovou jízdou loukami a lesy v okolí Malga Vabona.
5. - 6. Po asfaltce vyjedeme do sedla Passo di Tremalzo (1.694 m) a odtud se spustíme nezapomenutelným dvacetikilometrovým sjezdem, který je zlatým hřebem zájezdu, k Lago di Ledro. Vyrazíme na poslední náročnější stoupání na S. Giovanni al Monte s výhledy do údolí a rozloučíme se s většími nadmořskými výškami.
7. - 8. Volnější poježdění v blízkém okolí LAGO DI GARDA, prohlídka hradu Arco a Rivy del Garda. Dokonale vybajkovaní večer vyrazíme na zpáteční cestu domů.

Doporučený typ kola: horské  
Povrch: 25% asfalt, 55% šotolina, 20% terén
Cena zahrnuje: dopravu autobusem nebo mikrobusem včetně kol, polopenzi, 5x kemp nebo penzion, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK

Cena je dána především standardem ubytování a počtem účastníků.