Col de Vars (Francie)

Je 2.108 m vysoké horské sedlo ležící mezi francouzskými oblastmi Hautes-Alpes a Alpes de Haute Provence. Spojuje údolí Ubaye s údolím přírodního parku Queyras a Embrunu. Sedlo je kvůli vyskytu velkého množství sněhu přístupné pouze od května do října. Od roku 1922 bylo sedlo třiatřicetkrát jedním z cílů cyklistického závodu Tour de France. Col de Vars je oproti např. Col de L´Izoard výrazně méně navštěvován jak cyklisty, tak motoristy, takže si na své přijdou milovníci osamocených silniček vinoucích se otevřenou krajinou. Nahoře čepují pivo do půllitru! (-:


Zájezdy s návštěvou Col de Vars

Route des Grandes Alpes

nejvyššími průsmyky francouzských Alp po stopách Tour de France

Když v roce 1909 zahájili francouzští inženýři stavbu silnice, která spojí Ženevské jezero se Středozemním mořem, jistě netušili, že se po jejich stopách budou každoročně vydávat stovky cyklistů. Překonáme nejvyšší alpské průsmyky a zažijeme pocity vítězů slavné Tour de France.

11 900 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Francie
Typ zájezdu: Cykloturistika Silniční kola

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

10 Délka:
10 dnů
N Náročnost:
4-5
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
kemp

Další zajímavá místa Francie


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz