Col du Galibier (Francie)

Průsmyk Galibier (2.645 m) patří k nejznámějším a také nejvyšším v Alpách. Leží v jižní oblasti francouzských Alp zvaných jako Dauphiné nedaleko města Grenoble. Jeho jméno je odvozeno od slova galaubié - nářečního označení pro strž. Silnice vedoucí do sedla je používána po desítky, ne-li stovky let. Galibier dlouho zůstával stezkou s velmi špatnou pověstí a mezi jeho nejčastější uživatele patřili pašeráci vydělávající na rozdílné ceně soli ve Francii na severní straně a Savojském jihu. Není divu, že se tudy často prohání závodnící slavné Tour de France, kteří zde často narážejí na velké množství sněhu, které se zde drží i v letních měsících. Na seznamu etap Tour de France se Col du Galibier objevil poprvé  v roce 1911. Do roku 2011 se Col objevil na programu Tour celkem 59krát a vždy patřil k nejtěžším vrcholům celého závodu. V roce 2013 bylo sedlo také jedním z vrcholů silničního zájezu Giro d´Italia, ale etapa musela být zkrácena kvůli silnému sněžení. Nachází se zde památník zakladatele Tour De France Henri Desgrangese.


Zájezdy s návštěvou Col du Galibier

Route des Grandes Alpes

nejvyššími průsmyky francouzských Alp po stopách Tour de France

Když v roce 1909 zahájili francouzští inženýři stavbu silnice, která spojí Ženevské jezero se Středozemním mořem, jistě netušili, že se po jejich stopách budou každoročně vydávat stovky cyklistů. Překonáme nejvyšší alpské průsmyky a zažijeme pocity vítězů slavné Tour de France.

11 900 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Francie
Typ zájezdu: Cykloturistika Silniční kola

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

10 Délka:
10 dnů
N Náročnost:
4-5
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
kemp

Další zajímavá místa Francie


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz