El Misti (Peru)

Stratovulkán El Misti se nachází v jižním Peru nedaleko města Arequipa. Sopka, jež je známa také pod názvem Guagua-Putina, se tyčí do nadmořské výšky 5.822 metrů. Její poslední erupce byla zaznamenána v roce 1985.
El Misti disponuje třemi soustřednými krátery. V blízkosti vnitřního kráteru bylo v roce 1998 nalezeno několik vzácných inckých artefaktů a šest mumií. Tyto vzácné archeologické nálezy jsou v současnosti uloženy v Museo de Santuarios Andinos v Arequipě.
Dnes vedou na vrchol El Misti dvě výstupové trasy. Trasa Pastores začíná v blízkosti města Arequipa ve 3.300 m n.m. a protože výstup nelze zvládnout za den, tak postupový tábor je vybudován v nadmořské výšce 4.500 metrů na Nido de Aguilas. Druhá trasa začíná v blízkosti vodní nádrže Aguada Blanca v nadmořské výšce 4.000 metrů a přes tábor Monte Blanco (4.800 m n.m) se bez technických obtíží vystoupá na vrchol El Misti. Problémy při výstupu však mohou činit strmé svahy pokryté sypkým pískem.

Zajímavé odkazy:
http://www.summitpost.org/el-misti/150393 - El Misti na summitpost.org
http://www.kalimera.cz/mapa_sopky_el_misti_u_mesta_arrequipe_peru.html - krátký popis výstupu


Zájezdy s návštěvou El Misti

Peru 2 volná místa

za tajemstvím Inků, mezi Indiány a do majestátních hor

Pestré putování za novodobým divem světa - záhadným Machu Picchu, plovoucími rákosovými ostrovy los Uros na jezeře Titicaca na hranici s Bolívií, mohutnými dunami pouští i zasněženými štíty šestitisícovek, ale především do země plné barev, kde na každém kroku potkáme potomky dávných Inků.

28 600 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Bolívie, Peru
Typ zájezdu: Expedice Poznávání s turistikou

Termíny:
3.10.2019 – 19.10.2019

17 Délka:
17 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
letecky, místní doprava
S Stravování:
snídaně
U Ubytování:
turistický hotýlek

Další zajímavá místa Peru


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz