Elbrus (Rusko)

Elbrus je s nadmořskou výškou 5.633 metrů nejvyšší horou pohoří Kavkaz i samotného rozlehlého Ruska. Dnes již neaktivní sopka se dvěma hlavními vrcholy bývá také často považována za nejvyšší horu Evropy. Elbrus totiž leží několik kilometrů severně od hlavního kavkazského hřebene, na jehož severních svazích je evropský kontinent, na jižních pak už Asie. Svahy hory jsou pokryty ledovci, jejichž rozloha činí přibližně 140 km2. Sněžná čára se pak nachází okolo 3.400 metrů nad mořem.
První výstup na vrchol Elbrusu učinil 10. července 1829 účastník vědecké expedice Kilar Chačirov. V období Sovětského svazu se Elbrus stal oblíbeným horolezeckým cílem, k jeho vrcholu se šplhaly doslova masy turistů. Výstup na samotný vrchol není ani nijak technicky náročný, do nadmořské výšky 3.800 metrů vás dokonce vyveze lanovka. Problémem však může být nepředvídatelné počasí, zrádné trhliny na ledovci a také podcenění či nedostatečná aklimatizace, která může v takovýchto nadmořských výškách způsobit už značné potíže. Horolezecká sezóna začíná na Elbrusu už na konci května, nejstabilnější počasí je pak v červenci, kdy se zde nachází také nejvíce turistů.

Zajímavé odkazy:
http://www.treking.cz/treky/elbrus.htm - popis výstupu na vrchol
http://www.peakware.com/peaks.html?pk=1059 – informace o Elbrusu na peakware.com
http://www.cestovatel.cz/clanky/vystup-na-elbrus/ - další popis výstupu


Zájezdy s návštěvou Elbrus

Kavkaz

výstup na Elbrus (5.642 m), vodka, šašliky a ruský lid

Od chvíle, kdy se ocitneme ve výšce 1.900 m u „bázneho lágera“, se jen výjimečně dostaneme níže. Baksanské údolí je sevřeno čtyřtisícovými vrcholy, mezi kterými budeme putovat dolinami řídce osídlenými pouze pastevci. Aklimatizační túry budou přípravou na vyvrcholení zájezdu – pokus o výstup na 5.642 m vysoký Elbrus.

13 900 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Rusko
Typ zájezdu: Vysokohorská turistika

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

12 Délka:
12 dnů
N Náročnost:
5
D Doprava:
letecky
S Stravování:
bez stravy
U Ubytování:
kemp tábořiště

Další zajímavá místa Ruska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz