Předchozí

Shetlandy a Orkneje

Na hranici mezi Severním mořem a Atlantským oceánem se nachází ostrovy, které vás okouzlí svou drsnou krásou i jedinečnými tradicemi - Shetlandy a Orkneje

© Foto: Martin Hájek, archiv CK

Předchozí

Prázdniny ve Skotsku (s ubytováním v karavanech)

V moderním kempu Lochy Holidays v blízkosti města Fort William, strávíme celkem 6 nocí a to ve vybavených karavanech (mobilhomech). Jedná se o standardní rodinné karavany se dvěma od se sebe oddělenými ložnicemi. Karavan pro větší pohodlí obsazujeme max. čtyřmi osobami. Každý z karavanů je vybaven postelemi, lůžkovinami a povlečením, teplou sprchou, wc, mikrovlnou troubou, ledničkou, vařičem a elektrickým topením. Ručníky a utěrky je třeba mít vlastní. V karavanech platí absolutní zákaz kouření. Budete-li chtít dobíjet baterie do telefonů, foťáků či kamer, doporučujeme sehnat si redukci na místní zásuvky - typ G.

V městečku Fort William je možnost dokoupit zásoby v supermarketu Morrison, kde se občas zastavíme společně autobusem. Také je možnost dojet místním autobusem od kempu do centra Fort William, kde se supermarket nachází nebo si udělat pěší procházku (cca 45 minut pěšky z kempu Lochy)

© Foto: Lochy Holiday Park

Předchozí

Hory a národní parky Skotska

Skotské hory - strmé kopce zvedající se přímo od mořského pobřeží na ostrově Skye. Nebo romantické lochy roztroušené mezi vrcholky celé Vysočiny. Drsná krása ledovci vytvarovaných údolí. Svěží zelené louky ... krása.

© Foto: Martin Hájek, Ondra Syrovátka

Předchozí

Skotsko na kole

Za lochnesskou na bicyklu.
© Foto: Dalibor Mahel, Martin Hájek

Předchozí

Skotsko a Anglie, ostrov Skye a Orkneje

Putování do míst kde slunce oživuje tajemnými obrazy nezvykle drsnou atmosféru Severu.

© Foto: Martin Hájek, Ondřej Syrovátka

Předchozí

Prázdniny ve Skotsku

Hvězdicové výlety do přírody i za historií s ubytováním v komfortních karavanech.

© Foto: Martin Hájek, Eva Bojková