Großer Koppenkarstein (Rakousko)

Großer Koppenkarstein je nejvýchodnějším vrcholem hradby hlavního hřebene masívu Dachsteinu. Tento divoký hřeben rozděluje sedlo Hunerscharte, kam do výše 2687m vede luxusní kabinková lanovka. Od tohoto sedla na západ najdeme na hřebeni 4 vrcholy včetně nejvyššího Hoher Dachstein 2999 m. Na opačnou stranu se tyčí právě zmiňovaný Großer Koppenkarstein. Je sice o 130 metrů nižší, než nejvyšší vrchol celé horské skupiny, avšak nabízí zcela unikátní výhledy nejen na samotný Hoher Dachstein, celý vrcholový hřeben, ale také na Schladmingský (východní) ledovec a vůbec celý masív Dachsteinu. Podobně jako z nejvyššího vrcholu lze za dobré viditelnosti vidět třeba i Triglav v Julských alpách. Na vrchol Großer Koppenkarstein lze navíc z údolí vystoupit bez postupu přes ledovce a navíc nedávno zbudovaná sportovní ferrata IRG klettersteig nabízí rozhodně velkolepější dobytí vrcholu, než samotný Hoher Dachstein.

Ferrata je dobře zajištěna, jak je u nových sportovních ferrat v této oblasti zvykem. Obtížnost D ferraty neodráží tolik technickou náročnost výstupu, spíše psychickou odolnost v exponovanějších pasážích, fyzičku, zejména paží a také druhotná úskalí, jako např: přítomnost sněhu nebo zledovatělou námrazu. Převýšení ferraty je 450 metrů a zabere 2,5 hodiny poctivé práce ve stěně. Kdo ji však zdolá, může hovořit o neskutečně krásném zážitku.


Zájezdy s návštěvou Großer Koppenkarsteinu

Dachstein ferratově

prodloužený víkend na ferratách pod střechou východních Alp

Oblíbené zajištěné cesty v okolí Dachsteinu se zázemím v útulné chatě Guttenberghaus s nepálskou kuchyní. Společná doprava i ubytování s turistickým zájezdem na Dachstein.

4 600 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Rakousko
Typ zájezdu: Prodloužené víkendy Via ferraty

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

3 Délka:
3 dny
N Náročnost:
3-4
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
ve vlastní režii
U Ubytování:
horská chata

Další zajímavá místa Rakouska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz