Hoher Dachstein (Rakousko)

Hoher Dachstein je nejvyšší vrchol horského masivu Dachstein a zároveň druhá nejvyšší hora Severních vápencových Alp,  Štýrska i Horních Rakous, protože přes vrchol probíhá hranice mezi těmito třemi spolkovými zeměmi. Jeho výška dosahuje 2995 m n.m. a

nachází se zde množství různých horolezeckých i zajištěných cest.  Vrcholu Dachsteinu poprvé dosáhl Peter Gappmayr v roce 1832, cestou přes Gossauský ledovec a západní hřeben.

Masiv Dachsteinu se rozděluje na několik samostatných skupin. Mimo samotného vrcholu Dachsteinu to je na severu ležící samostatný vrchol Hoher Sarstein (1975 m n. m.). Na západě území leží skupina Gosaukamm s nejvyšším vrcholem Grosser Bischofmütze (2459 m n. m.). Východně od vrcholu Dachsteinu se nachází náhorní vyprahlá plošina zvaná Am Stein (1720 m n. m.). Poslední horskou skupinou ležící zcela na východě území je osamělý vrchol Grimming (2351 m n. m.).

http://cs.wikipedia.org/wiki/Hoher_Dachstein


Zájezdy s návštěvou Hoher Dachsteinu

Dachstein turisticky

prodloužený víkend na túrách pod střechou východních Alp

Horská turistika pod vrcholem Hoher Dachstein se zázemím na příjemné horské chatě Guttenberghaus s výtečnou nepálskou kuchyní.

4 400 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Rakousko
Typ zájezdu: Horská turistika Prodloužené víkendy Turistika v Alpách Vysokohorská turistika

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

3 Délka:
3 dny
N Náročnost:
3
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
ve vlastní režii
U Ubytování:
horská chata

Další zajímavá místa Rakouska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz