Huacachina (Peru)

Huacachina je malá osada vybudovaná v pouštní oáze nedaleko peruánského města Ica. Vesnička se 115 obyvateli obklopuje malé pouštní jezírko a slouží zejména jako středisko pro rodiny ze tři kilometry vzdáleného města Ica.
V poslední době je oáza Huacachina oblíbená nejen mezí místními, ale také mezi turisty, kteří zde provozují sandboarding (jízda na prkně po dunách) a jízdy v terénních bugynách. Turistům se však kvůli bezpečnosti nedoporučuje navštěvovat písečné duny bez doprovodu či po setmění.
Vlastníci půdy v okolí oázy začali kopat v okolí studny, čímž se však výrazně snížila hladina vody v jezeře. Pro kompenzaci těchto ztrát a pro zachování atraktivity prostředí pro turisty, se město Ica rozhodlo čerpat vodu do jezera uměle.

Zajímavé odkazy:
http://www.huacachina.com/ - oficiální stránky Huacachina
http://www.virtualtourist.com/travel/South_America/Peru/Departamento_de_Ica/Huacachina-1607851/TravelGuide-Huacachina.html


Zájezdy s návštěvou Huacachina

Peru

za tajemstvím Inků, mezi Indiány a do majestátních hor

Pestré putování za novodobým divem světa - záhadným Machu Picchu, plovoucími rákosovými ostrovy los Uros na jezeře Titicaca na hranici s Bolívií, mohutnými dunami pouští i zasněženými štíty šestitisícovek, ale především do země plné barev, kde na každém kroku potkáme potomky dávných Inků.

28 600 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Bolívie, Peru
Typ zájezdu: Expedice Poznávání s turistikou

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

17 Délka:
17 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
letecky, místní doprava
S Stravování:
snídaně
U Ubytování:
turistický hotýlek

Další zajímavá místa Peru


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz