Typy zájezdů
Cyklistické zájezdy

Cyklistické zájezdy na všechny způsoby, od rovinatých stezek až po náročné bajkové trasy. V nabídce si vybere každý.

Poznávací zájezdy

Poznáváme cizí kraje i lidi, z naší nabídky zájezdů fyzicky nejméně náročné akce. Nocujeme ve vlastních stanech, osvědčených tábořištích i pod střechou

Turistické zájezdy

Bohatá nabídka turistických a horských zájezdů, VHT i via ferrat. Vybere si každý!

Lyžařské zájezdy

Zimní radovánky na lyžích, běžkách, snowboardu, sněžnicích...

Vodácké zájezdy

Vodácké zájezdy pro dospělé i pro děti a rafting v Evropě.

Ostatní zájezdy

Kudrnovské speciality, kurzy, zážitky či silvestrovské akce

Přehled zájezdů
Austrálie a Oceánie
Promítání

Cestovatelská promítání

KČT Kudrna

KČT Kudrna

Kudrnovské akce

Cestovatelské besedy

Vídeňský pochod

Festival LUGHNASAD

Kudrna okolo Brna

Kolomaznický pochod

Koulení Kola

Koncert ASONANCE

Alpenverein on-line

Alpenverein CK Kudrna

Doporučujeme

Náš parťák na vybavení na cesty

Český ráj

Buďte v kontaktu

facebook ck kudrnayoutube kanál ck kudrna

KČT a partnerské akce

Klub českých turistů KUDRNA BRNO

Historie Klubu českých turistů sahá až do roku 1888, kdy byl Klub založen skupinou vlastenců okolo Vojty Náprstka. Dnes má KČT Kudrnazhruba 40 tis. členů, z toho téměř čtvrtinu mládeže.

Základní organizační jednotkou KČT jsou odbory, které se sdružují do 14 oblastí, totožných s hranicemi krajů. Jedním z odborů je i KČT Kudrna Brno. Vše zastřešuje Ústředí KČT se sídlem v Praze. Členové KČT organizují každoročně přes tisíc akcí určených pro členy klubu i neorganizované zájemce o všechny druhy turistiky - pěší, cyklo, lyžařskou a vodní turistiku, mototuristiku, speleoturistiku, vysokohorskou turistiku, turistiku zdravotně postižených a nejnověji i hipoturistiku.

Akce pořádané KČT KUDRNA BRNO ve spolupráci s CK Kudrna a ostatnímí parnery

© Tom Svoboda
vytvořeno: 3.6.2019

Festival Lughnasad > 3. srpna 2019

Vám (a nejen Vám), kterým v žilách koluje divoká keltská krev a v hrudi tluče romantické srdce, je určen tento tradiční věhlasný festival LUGHNASAD, který se každoročně pořádá v nitru hradu Veveří u brněnské přehrady. Nabitý program začíná vždy vybranou sobotu dopoledne a trvá většinou až do hluboké noci. Dorazíte-li hned ráno před festivalem, můžete se projít Podkomorskými lesy, kde pro vás bude připravena patnáctikilometrová trasa krajem „Pohádky máje“, kolem Ríšovy a Helenčiny studánky. Těíme se na Vás!

© Foto: archiv CK
vytvořeno: 7.9.2018

Dětské koulení kola

sobota 22. září 2018 * 14:00 - 16:00 hod.

Nádvoří Staré radnice, Brno, Radnická 8 či Mečová 3

Rozmarný kolomaznický pochod - CK Kudrna
vytvořeno: 6.9.2018

Rozmarný kolomaznický pochod

Poklidné toulání brněnskou zelení v rámci celosvětového turistického srazu IML „Jede Kudrna okolo Brna", evropského sportovního hnutí IVV (trasa: (trasa: Bystrc – Údolí oddechu – Holedná – Jundrov – podél Svratky – Jurkovičova vila – Rosnička – Wilsonův les – hvězdárna & planetarium – Kraví hora (Mt. Bů) – vyhlídkové koupaliště – Údolní – Masarykova vilová čtvrť – Úvoz – pravoslavný kostelík sv. Václava – Špilberk-nádvoří hradu).

foto: Vendulka Kamanová
vytvořeno: 31.5.2018

Vídeňský pochod alias Vandr do Vídně

Nejpodařenější recesistická taškařice v 40ti letých dějinách Kudrny byla série 10 Vandrů do Vídně (malebné vesničky na Vysočině u Velkého Meziříčí) z 10 různých svět. stran l.p. 1983–92. Stovky pamětníků na ně s nostalgií vzpomínají. Vídeňákům přirostla akce k srdci a pořádají ji letos už po 20té jako okružní šmajd + cyklojízdu s názvem VÍDEŇSKÝ POCHOD. I letos nebudou chybět trasy 10–30 km, barevné mapky, v 16 h. přejezdy vodní lávky na kole i s trakařem, perníkovej škrpál, bohaté občerstvení......

Kudrnovo koulení kola z Lednice do Brna
vytvořeno: 17.4.2016

Kudrnovo koulení kola z Lednice do Brna

Sportovně-recesistický závod na motivy staré brněnské pověsti je pořádán pravidelně již od roku 2006. Novodobé tříčlenné týmy Jirků Birků absolvují cestu po stopách svého dávného předchůdce z lednického náměstí až na brněnskou Starou radnici, přičemž jedinou povolenou technickou pomůckou je rukavice pro koulejícího a (například) bicykly pro jeho střídající se spolukouleče. Hmotnost ručně vyrobeného loukoťového kola (12,5 kg), délka trasy bez bloudění (téměř 67 km) a třeba i zapsání do české Guinessovy knihy rekordů činí z této akce nevšední událost, při které se nejen pobavíte, ale možná také překonáte sami sebe!

Za posledním puchýřem
vytvořeno: 5.3.2015

Za posledním puchýřem

Jako každoročně vás i letos zveme na oblíbené závěrečné puchýřové setkání - tentokrát do míst, kde se i přes dlouhou tradici této akce doposud nekonalo. Na Znojemsko, jehož genius loci i celé okolí na pomezí Moravy a Dolních Rakous k návštěvě přímo i neodbytně pobízí. Při pátečních autobusových výpadech na všechny 4 světové strany prozkoumáme okolí Vranovské přehrady, malebné Moravsko-Krumlovsko, Pálavu i s okolními pamětihodnostmi a také přilehlé Dolní Rakousko. Na páteční večer potom připravíme v historickém centru Znojma atraktivní cestovatelské promítání o cestě kolem světa + "košilatý" koncert znojemské písničkářské legendy - Záviše. Pozveme vás i na ochutnávky vína s možností jeho koupě.

Cestovatelské besedy s promítáním CK Kudrna
vytvořeno: 5.10.2013

Cestovatelské besedy s promítáním

Zachytit obrazem a zvukem místa, kam se člověk dostal na dalekých cestách patřilo k hlavní náplni expedic od samých začátků objevování světa. U některých cestovatelů tato záliba přerostla ve vášeň a protožesami patříme ke stejně "postiženým", již léta organizujeme tradiční večery, abychom se vám pokusili prostřednictvím fotek a videí přiblížit cizí kraje, tamní obyvatele s jejich zvyky, obyčeji a tradicemi. Některá vyprávění jsou podbarvena hudbou, jiná doplňují pohyblivé obrázky. O své zážiky se s vámi, tak jako v minulých letech, podělí naši průvodci a přátelé, kterým cestování přirostlo k srdci.

Jede Kudrna okolo Brna
vytvořeno: 9.1.2012

Jede Kudrna okolo Brna

Zveme všechny přátele zdravého pohybu na jedno z největších mezinárodních turistických setkání v České republice. Trasy pochodů jsou vedeny v krásné oblasti Brněnské přehrady, Pohádky máje a Moravského krasu. Spolu se stovkami turistů z celého světa přijďte i Vy obdivovat krásu moravské přírody.

Najdi zájezd na Zážitkovna.cz