Krka (Chorvatsko)

Krka je národní park v Chorvatsku vyhlášený roku 1985 a pojmenovaný po řece Krka. Park se nachází v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko okresního města Šibenik a jeho rozloha je 109 km². 

Je to nejmladší národní park ze 7 národních parků Chorvatska. Je známý především svými četnými vodopády, různobarevnými jezírky a soustavou vodních kaskád: Bilušića buk (22,4 m), Ćorića buk nebo Brljan (15,5 m), Manojlovački slapovi (celková výška 59,6 m, hlavní kaskáda 32 m), Sondovjel nebo Rošnjak (8,4 m), Miljacka slap (23,8 m), Roški slap (26 m), Skradinski buk (17 stupňů o celkové výšce 45,7 m). Jako nejkrásnější bývá označován úsek u kaskád Skradinski buk

Park je mimořádně bohatý a pestrý na  flóru a faunu. Na jeho území bylo zjištěno na 860 druhů a poddruhů rostlin. V řece Krka žije 18 druhů ryb, z nichž deset je endemických.

Zdroj : http://wikipedia.org


Zájezdy s návštěvou NP Krka

Prodloužené léto v Chorvatsku vyprodáno

pobřeží, hory i ostrovy Chorvatska a Dalmácie na kole

Pohodové cykloputovaní na pomezí historického Chorvatska a Dalmácie s bydlením v kempu či penzionu u moře.

11 200 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Chorvatsko
Typ zájezdu: Cykloturistika Zájezdy na Balkán

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

10 Délka:
10 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
apartmány kemp

Další zajímavá místa Chorvatska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz