Krugobajkalská magistrála (Rusko)

Krugobajkalská magistrála neboli také Krugobajkalka je železniční trať vedoucí po severním břehu Bajkalského jezera. S její výstavbou byla započato v roce 1896 aby spojila osadu Bajkal a město Irkutsk. Zajímavostí je, že výstavbou železnice došlo k obrovskému přetvoření krajiny kolem jezera. Původní lesní porosty musely uvolnit místo dlouhé linii kamenných zdí, tunelů a portálů. Oblast Krugobajkalky je však unikátním komplexem technických a architektonických památek. Na trati se nachází hned 57 tunelů a 248 mostů a viaduktů.
Na pracích výstavby Krugobajkalské magistrály, která trvala více než pěl let pracovalo v jednu chvíli až 13500 dělníků ve více než šestnáctihodinových směnách. Jejich nástroji byly pouze sekáč, perlík, sochor, lopata a trakař. V období stavebních prací došlo k mnoha vážným úrazů,, z nichž některé byly i smrtelné.
V druhé polovině 20. století nastal úpadek Krugobajkalské magistrály, kdy sloužila hlavně pro rozvoz potravin pro obyvatelstvo žijící ve zdejším zapomenutém kraji. Dnes je Krugobajkalka pod státní ochranou jako historicko-krajinná rezervace.

Zajímavé odkazy:
http://www.dovolena-rusko.cz/destinace/krugobajkalka - článek a fotky z Krugobajkalky
http://kbzd.transsib.ru/ - stránky o Krugobajkalské magistrále


Zájezdy s návštěvou Krugobajkalské magistrály

Bajkal

po transsibiřské magistrále kolem šamanské a buddhistické perly Sibiře

Nejhlubší jezero světa - uzavřeno v nedostupné tajze, izolováno liduprázdnými horami plnými vzácných květin a ještě vzácnějších nerostů, plné ryb a opředené pověstmi a šamanskou minulostí.

19 900 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Rusko
Typ zájezdu: Expedice Poznávání s turistikou

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

19 Délka:
19 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
letecky, místní doprava
S Stravování:
ve vlastní režii
U Ubytování:
hostel tábořiště

Další zajímavá místa Ruska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz