La Palma (Španělsko)

La Palma je vulkanický ostrov v podobě kaldery v Atlanském oceánu, který je součástí Kanárských ostrovů, které patří Španělsku. Je to jeden ze sedmi hlavních Kanárských ostrovů, leží v Atlantském oceánu při západním pobřeží Afriky.

La Palma je s plochou 706 km² pátým největším ostrovem souostroví. Celkový počet obyvatel je asi 85 000, z nichž 18 000 (r. 2003) žije v hlavním městě Santa Cruz de la Palma a asi 20 000 (2004 údajů) v Los Llanos de Aridane. Nejvyšším bodem ostrova je Roque de los Muchachos (2426 m n. m.), kde se nachází vyhlášená hvězdárna.

Je pravděpodobné, že Kanárské ostrovy znali již Féničané a Řekové. Osídleny však byly až Guanči, jejichž původ je nejasný, ale jsou považováni za potomky Berberů ze severní Afriky. Hlavními pozůstatky této kultury jsou jejich obydlí v jeskyních a zpevněné kamenné cesty přes hory. Po španělském objevení ostrova (1404) sváděli domorodci s kolonizátory boje, které trvaly až do roku 1493, kdy ustal jejich poslední odpor. Canarians zmizeli, byli buď zabiti, prodáni do otroctví nebo byli podrobeni španělskými kolonizátory. Pro další dvě století se osady na La Palma staly obchodním střediskem na cestě do Nového světa. Na La Palmu se pak stěhovali obyvatelé z Kastilie, Portugalska, Mallorcy, Flander a Katalánska.

La Palma, stejně jako ostatní ostrovy Kanárského souostroví, jsou sopky, které se tyčí z mořského dna, jejich celková výška dosahuje téměř 7 km. Základna sopky se nachází zhruba 4 000 m po hladinou moře a nejvyšší vrchol ostrova Roque de los Muchachos se tyčí do výšky 2426 m nad hladinu moře.

La Palma je v současné době nejvíce vulkanicky aktivní ze všech Kanárských ostrovů. Asi před 500 000 lety se zhroutila sopka Taburiente obřími sesuvy půdy, které daly vzniknout Caldera de Taburiente, což je základ ostrova, který byl dále aktivní, a tak zde vzniklo několik dalších dílčích sopek táhnoucích po celé délce ostrova.

Pokud bychom chtěli navštívit kráter této sopky, ve kterém se ukrývá národní park, musíme jít hlubokým kaňonem jménem Barranco de las Angustias.

Z Roque de los Muchatos (Caldera de Taburiente) jde k jihu hřeben Cumbre Nueva tvořený mnoha sopečnými kužely až k Cumbre Vieja. Tento hřbet je na několika místech aktivní - ale v současné době neprojevuje svojí činnost. Poslední erupce na tomto ostrově se datují do roku 1971, kdy soptila Teneguia ventil, která se nachází na jižním konci tohoto hřbetu.

http://cs.wikipedia.org/wiki/La_Palma


Zájezdy s návštěvou La Palmy

Kanárské ostrovy - La Palma

putování po smaragdovém ostrově

Horské túry fantastickou vulkanickou krajinou i koupání v Atlantiku. Dva vícedenní přechody natěžko pro nadšené trekaře i jednodenní výlety se zázemím v penzionu.

14 700 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Španělsko
Typ zájezdu: Horská turistika Vysokohorská turistika

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

10 Délka:
10 dnů
N Náročnost:
4
D Doprava:
letecky
S Stravování:
bez stravy
U Ubytování:
penzion tábořiště

Další zajímavá místa Španělska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz