Melk (Rakousko)

Melk  je město v Dolním Rakousku. Leží na řece Dunaj, na východní hranici údolí Wachau, v nadmořské výšce 213 m. Město je poprvé zmíněno jako Medilica v roce 831 v souvislosti s donací Ludvíka II. Němce, slovo Medilica pochází ze slovanského výrazu pro hranici.

Dominantní stavbou města je klášter Melk, který platí díky své monumentálnosti za barokní ikonu architektury. Původně zde stál římský opevněný tábor, na jehož místě byl později vystavěn babenberský hrad. Leopold II. daroval hrad v 11. století benediktinským mnichům, kteří ho přestavěli na opevněný klášter. Mniši benediktinského řádu zde působí od té doby nepřetržitě již přes 900 let.

Ve středověku platil za významné centrum vzdělanosti (odehrává se zde děj románu Humberta Eca – Jméno růže).

Po drtivé invazi Turků v 16. století, kdy klášter zcela vyhořel, zahájil roku 1702 opat Berthold Dietmayer velkolepou přestavbu, na které se podíleli významní architekti té doby jako Jakob Prandtauer a Joseph Munggenast. Za podívanou a návštěvu stojí mramorový sál a ohromná knihovna obsahující přes 100 000 knih.

Mezi nejkrásnější barokní kostely světa je řazen zdejší kostel, na jehož výzdobě se podílelo několik nejvýznamnějších umělců té doby. Vedle kláštera samotného stojí za návštěvu i barokní klášterní park se zahradním pavilonem.


Zájezdy s návštěvou Melku

Dunajská cyklostezka - penzion

pohodové poježdění podél největšího evropského veletoku

Nenáročné cyklotoulky historickými městečky a vinicemi podél největšího evropského veletoku. Tentokrát se spaním v peřinách a s delikátní rakouskou polopenzí.

8 600 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Rakousko
Typ zájezdu: Pohodová cykloturistika

Termíny:
25.9.2019 – 29.9.2019

5 Délka:
5 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
místní polopenze
U Ubytování:
mládežnická ubytovna penzion

Dunajská cyklostezka - kemp

podél největšího evropského veletoku

Pohodové bicyklování v malebném rakouském kraji podél majestátního Dunaje. Kudrnovská klasika určená převážně milovníkům historie, památek a nenáročného poježdění malebnou krajinou.

5 400 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Rakousko
Typ zájezdu: Pohodová cykloturistika

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

5 Délka:
5 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
kemp

Další zajímavá místa Rakouska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz