Moskva (Rusko)

Moskva je hlavní město Ruské federace. Nachází se v evropské části Ruska v kopcovité krajině na řece Moskvě. Žije zde více něž 10 milionů obyvatel, čímž se Moskva řadí k největším evropským městům po bok Londýna. Moskva je nejen hlavním městem, ale také centrem kulturním, politickým a ekonomickým. Snad proto je častována přízvisky matička Moskva či srdce Ruska. Přesto je Moskva plná neuvěřitelných kontrastů. Socialistické budovy a paneláky stojí po boku historických skvostů a impozantních chrámů, mezi nimiž se ke slovu hlásí moderní obchodní centra a pětihvězdičkové hotely. Oázy klidu pak vytváří parky a lesíky tvořící přibližně třetinu rozlohy města.
První písemná zmínka o Moskvě pochází z roku 1147. Ve svých počátcích měla Moskva především charakter opevněného města ležící na křižovatce významných obchodních cest. Ve 14. století se Moskva za vlády Rurikovců stala politickým a církevním centrem Ruska, což také mělo za následek růst počtu obyvatel. Významnou proměnou prošlo město v 15. století, když se na trůn dostal Ivan III. a pozval italské architekty. Moskva tak získala vzhled evropského města.
V historickém centru Moskvy se rozkládá jeden z neopomenutelných symbolu Ruska, nejstarší část města Kreml. Na první pohled zaujmou vnější zdi z rudých pálených cihel dosahující délky až dvou kilometrů přerušené dvaceti věžemi. Za zdmi Kremlu se nacházejí nejvýznamnější ruské kostely a paláce s poklady ruské říše. Dnes je oficiálním sídlem prezidenta Ruské federace.
Dalším neodmyslitelným symbolem Moskvy je bezpochyby Rudé náměstí, jež je oblíbeno nejenom u turistů ale také u místních obyvatel, kteří jej považují za centrum celého Ruska. Náměstí bylo svědkem přehlídek Rudé armády, hřímajících proslovů komunistických politiků a masových průvodů. Dominantou náměstí je pak pestrobarevný Chrám Vasilije Blaženého. Věčnou vzpomínkou na komunistickou vládu je pak Mauzoleum V.I. Lenina. Není divu že Rudé náměstí bylo společně s Kremlem zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.
Po druhé světové válce se začal v moskevské architektuře projevovat takzvaný triumfalismus. V tomto duchu nechal Josif Stalin vystavět sedm výškových budov, z nichž nejznámější je Lomonosovova Moskevská státní univerzita. Jedná se o komplex čtyřiceti budov s velkým parkem a stadionem. Výšky 172 metrů pak dosahuje další slavný mrakodrap Hotel Ukrajina. Těžký život obyvatel tehdejšího Sovětského svazu připomíná Výstaviště Všerossijnyj na severním okraji Moskvy. Nacházejí se zde ukázky bývalých sovětských závody a ukázky technických výtvorů včetně rakety Sojuz.

Zajímavé odkazy:
http://www.moscow-city.ru/ - moskevský turistický informační portál
http://www.mos.ru/ - oficiální stránky Moskvy
http://www.moscowcity.com/ - praktické informace o Moskvě


Zájezdy s návštěvou Moskvy

Moskva, Petrohrad a Solovecké ostrovy

toulky nejstaršími ruskými městy a nedotčenou Karélií až na tajemný sever ke 14 památkám UNESCO

Putování srdcem historického Ruska, za nejvýznamnějšími památkami ruského umění, stavitelství i ruskou duší. Zamilujete si nekonečné ruské lesy, srdečnost místních lidí a nádhernou přírodu Ruska - a ta láska vás už nikdy neopustí.

23 800 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Litva, Rusko
Typ zájezdu: Poznávání s turistikou

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

24 Délka:
24 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
hostel tábořiště

Transsibiřská magistrála vyprodáno

přes devět tisíc kilometrů napříč dvěma kontinenty po nejdelší trati světa

I cesta může být cíl - to je hlavní moto putování napříč Ruskem v délce 9288 km po Transsibiřské magistrále, při kterém si vychutnáme nejen atmosféru nejslavnější železniční trati, ale i pestrou sbírku rozmanitých zastávek.

32 800 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Rusko
Typ zájezdu: Expedice Poznávání s turistikou

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

16 Délka:
16 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
vlakem
S Stravování:
bez stravy
U Ubytování:
hostel vlakové kupé

Další zajímavá místa Ruska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz