Olchon (Rusko)

Ostrov Olchon je vůbec největší na Bajkalském jezeře. Rozkládá se v západní části jezera na 730 kilometrech čtverečných. Východní pobřeží ostrova je velmi členité, to západní pak tvoří vysoké skalní hřebeny. V současné době zde žije asi 1500 obyvatel, většinou burjatského původu.
Olchon je významným posvátným místem v rámci celé Asie. Na ostrově se totiž nachází Šamanská skála s jeskyní, ve které údajně žil vládce ostrova. Dříve byla skála používaná také pro různé rituály burjatských šamanů. V poslední době zaznamenává Olchon významný příliv turistů, kteří obdivují mimo jiné zdejší rozmanitou krajinu.

Zajímavé odkazy:
http://www.dovolena-rusko.cz/destinace/ostrov-olchon - několik fotek z ostrova Olchon
http://www.olkhon.net/ - stránky ostrova Olchon


Zájezdy s návštěvou Olchon

Bajkal

po transsibiřské magistrále kolem šamanské a buddhistické perly Sibiře

Nejhlubší jezero světa - uzavřeno v nedostupné tajze, izolováno liduprázdnými horami plnými vzácných květin a ještě vzácnějších nerostů, plné ryb a opředené pověstmi a šamanskou minulostí.

19 900 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Rusko
Typ zájezdu: Expedice Poznávání s turistikou

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

19 Délka:
19 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
letecky, místní doprava
S Stravování:
ve vlastní režii
U Ubytování:
hostel tábořiště

Další zajímavá místa Ruska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz