Omiš (Chorvatsko)

Omiš je město v Chorvatsku, ve Splitsko-dalmatské župě.  Leží necelých 30 km jihovýchodně od Splitu při ústí řeky Cetiny do Jaderského moře. Město patří dlouhodobě mezi oblíbené turistické cíle střední části dalmatského pobřeží. 

Je známé svou rozlehlou písečnou pláží a je také  vstupní branou do hlubokého a turisticky atraktivního kaňonu řeky Cetiny, která rozděluje hřebeny pohoří Mosor a Omišské Dináry vypínající se nad městem. 

 Jihovýchodním směrem od Omiše začíná oblíbená Omišská riviéra, od Omiše na severozápad až k Stobreči se rozkládá Poljická riviéra.

Ve starověku byl Omiš osídlen ilyrskými kmeny a později Římany, ve středověku se stal opěrným bodem neretvanských pirátů, kteří byli obávanými protivníky v oblasti Jaderského moře. V 15. a 16. století probíhaly v okolí Omiše vojenské střety mezi Benátskou republikou a Osmanskou říší. Jejich výsledkem bylo potvrzení benátské nadvlády nad Omišem. V roce 1797 se stal Omiš, podobně jako celé Chorvatsko, součástí rakouského císařství.

Na rozvoj města měla v minulosti vliv těsně sousedící Poljičská republika, kterou zrušil až Napoleon roku 1807, podobně jako dal povel pro zánik Benátské republiky v roce 1797 a Dubrovnické republiky roku 1808.

V poměrně malém přístavním městě (žije zde přibližně 16 000 obyvatel) se nachází množství zajímavých měšťanských domů a paláců z různých stavebních období. Kostel sv. Michala z roku 1629 je na hlavní ulici staré části města. Nad kostelem je poslední zachovalá část městského opevnění Peovica. V nadmořské výšce 311 m pak trosky pevnosti Stari grad (nazývané také jako Fortica). Za zmínku stojí také kostel sv. Petra na Priku z 9. století.

Zdroj : http://wikipedia.org


Zájezdy s návštěvou Omiše

Jak dostat tatínka do polepšovny

do Chorvatska do plně vybavených stanů - Baška Voda na Makarské riviéře

Prověřená taškařice pro rodiče, prarodiče, nerodiče a jejich ratolesti do věku 15 let. Krom spousty her, soutěží a koupání zajedeme i na raftovačku, vyplujeme na moře za ,,rybolovem“ i vyšplháme na okolní kopce s dalekými výhledy na Jadran.

10 400 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Chorvatsko
Typ zájezdu: Poznávání s turistikou Zájezdy na Balkán Zájezdy pro rodiče s dětmi a tábory

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

10 Délka:
10 dnů
N Náročnost:
1
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
vybavený stan

Další zajímavá místa Chorvatska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz