Peking (Čína)

Peking (Beijing) je hlavní město Čínské lidové republiky. Leží na severovýchodě Číny, téměř úplně obklopen provincií Che-pej,  v rovinaté krajině 150 km od pobřeží Pochajského zálivu, v průměrné nadmořské výšce 63 m.

Jakožto centrálně spravované město na úrovni provincie podléhá přímo ústřední vládě. V Pekingu, který je po staletí správním a kulturním centrem země, se nachází proslulé náměstí Nebeského klidu či Zakázané město, komplex paláců a chrámů odkud dříve vládli čínští císařové. Celkový počet obyvatel Pekingu v dnešní době přesahuje 17 miliónů. V roce 2008 Peking hostil XXIX. letní olympijské hry.

Zdroj: http://wikipedia.org


Zájezdy s návštěvou Pekingu

Velká cesta vlakem do Tibetu

aneb z Pekingu až pod Mt. Everest

Vzrušující cesta vlakem z rušného hlavního města Číny do jiného světa - legendárního Tibetu až pod nejvyšší horu naší planety.

79 200 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Čína
Typ zájezdu: Expedice Poznávání s turistikou

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

18 Délka:
18 dnů
N Náročnost:
2-3
D Doprava:
letecky, vlakem, jeep, taxi
S Stravování:
snídaně
U Ubytování:
hotel, penzion vlakové kupé

Další zajímavá místa Číny


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz