Piatra Craiului (Rumunsko)

Piatra Craiului je pohoří v Jižních rumunských Karpatech. Leží nedaleko Brašova. Pohoří sousedí s pohořími Fagaraš a Iezer Păpuşa na západě a s pohořím Bucegi na východě. Severní hranici tvoří říčka Birsa, západní hranice je sedlo Curmatura Foii, kde se Piatra Craiului stýká s Fagarašem, a taky potok Dimboviţa. Východní a jižní hranice je nezřetelná, obecně se za ni považuje silnice E574. Nejvyšší vrchol La Om dosahuje výšky 2239 metrů.

Název Piatra Craiului znamená v rumunštině "Královský kámen", což odkazuje k výjimečnému postavení mezi ostatními horskými celky. Hlavní hřeben pohoří se táhne v severojižním směru, jako by se mělo postavit do cesty pohoří Fagaraš. Jeho geologická skladba je jurský vápenec. Skály spadají strmě do okolních údolí a zvlášť ze západu vypadá pohoří velice monumentálně. Ve vápenci se vytvořily četné krasové jevy, takže k vidění je mnoho propastí, soutěsek, jeskyní a škrapových polí.

Piatra Craiului je výjimečné místo pro botaniky, svahy jsou plné vzácných květin, včetně několika endemitů. Ze zvěře jsou k vidění kamzíci, v nižších polohách pak i další zástupci karpatské zvěře, včetně medvědů.

zdroj: http://cs.wikipedia.org/


Zájezdy s návštěvou Piatra Craiului

Iezer – Păpuşa, Făgăraş, Piatra Craiului

„Kamenité“, „Větrné“ a „Nebytečné“ hory

Na východě Făgăraşe vystoupáme místy, kde většina výprav pohoří opouští a po jeho travnatých hřebenech s velkolepými rozhledy, i zalesněným medvědím hřebenem Tamaşul Mare, se dostaneme až pod bílou hradbu Králova kamene.

5 200 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Rumunsko
Typ zájezdu: Horská turistika Zájezdy na Balkán

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

10 Délka:
10 dnů
N Náročnost:
4
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
bez stravy
U Ubytování:
horská chata tábořiště

Další zajímavá místa Rumunska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz