Pont du Gard (Francie)

Největší a nejzachovalejší římský akvadukt, jeden ze zázraků antického světa, překlenující mostní konstrukcí údolí řeky Gard – typické svou nazelenalou barvou. Byl postaven v 1.stol. př n. l. Agrippou, jako součást akvaduktu zásobujícího římské město Nemausus (Nimes) pramenitou vodou zachycovanou poblíž města Uzés a (s výlukami způsobenými válkami) sloužil asi 9 století. Protékalo jím denně 20 000 m3 vody. Byl celkem 50 km dlouhý a zvelké části byl veden v podzemí. Přes údolí Gardu byl veden po dvoupatrovém mostě, takže celá stavba činí dojem mostu třípatrového. Stavba byla 49 m vysoká a v nejvyšší části 3 m široká a 275 m dlouhá. Bylo k ní použito velkých bloků kamene, většinou bez použití malty. Od 4.století byla zanedbávána jeho údržba a tak se stal v 9.století díky usazeninám nepoužitelným. Most samotný však sloužil i k dopravě vozů i pěších (kterým slouží dodnes), je možno ho přejít v 1.patře a přístup na něj je zdarma. Mimochodem je zde také pěkné koupání. U hotelu Pont du Gard je Sanytrová jeskyně ( Grotte Salpetriere) s nálezy zvířecích kostí.


Zájezdy s návštěvou Pont du Gard

Provence na kole

krajem vína, levandule a umělecké inspirace

Levandulí a kořením provoněný kraj Cézanna, Van Gogha a Markýze de Sade. Kraj četných památek, rušných měst i klidného venkovského života, jemuž vévodí řeka Rhôna, která při svém nekonečném souboji s mořem přetváří rozsáhlé pobřežní oblasti v ráj plameňáků, divokých bílých koní a černých býků. Během našeho putování poznáme poetické vnitrozemí, koupání v moři i stoupání v podhůří Provensálských Alp.

14 500 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Francie
Typ zájezdu: Cykloturistika

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

12 Délka:
12 dnů
N Náročnost:
2-3
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
kemp

Další zajímavá místa Francie


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz