Poreč (Chorvatsko)

Poreč  je město v západní části Chorvatska, ležící na Istrijském poloostrově. Západní pobřeží poloostrova je velmi členité a jeho charakter dává tvář i městu.  V městské oblasti Poreč žije 17 460 obyvatel, v samotném městě asi 12 000. K městu patří také blízký ostrov Sv. Nikoly.

Poreč je typickým istrijským městečkem a je oblíbeným turistickým střediskem s bohatou historií. Jsou zde zbytky antických chrámů, domy a paláce ovlivněné benátskou gotikou i dalšími stavebními slohy. Nejvýznamnější památkou je Eufráziova bazilika zapsána v seznamu světového dědictví UNESCO. Nese název podle svého zakladatele - biskupa Eufrázia. Legendy praví, že zde byl biskupem Svatý Maurus. Další významnou památkou je dům Sinčičů, kde je regionální muzeum a obraz „Poslední večeře Páně“ od místního autora.

Zdroj : http://wikipedia.org


Zájezdy s návštěvou Poreče

Dvacet tisíc mil pod mořem

s dětmi do plně vybavených stanů na největší chorvatský poloostrov Istrie

Čisté průzračné moře, spousta ostrůvků, roviny i hory, jeskyně, parky, antické památky, hrady, středověká města, víno, rakije, sýr, olivy, med a spousta dalších dobrot a zajímavostí na nás čeká na největším poloostrově Jadranu, na Istrii.

9 900 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Chorvatsko
Typ zájezdu: Zájezdy pro rodiče s dětmi a tábory

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

10 Délka:
10 dnů
N Náročnost:
1
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
vybavený stan

Další zajímavá místa Chorvatska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz