Facebook KUDRNA

Facebook CK KudrnaStaňte se fanoušky Kudrny! Sdílejte fotky, podělte se s námi o zážitky s cest, soutěžte s námi!

Generální partner

CK Kudrna

Partneři

Jota

RADIO signal

NF Krtek

Café Práh Brno

Cestovatelské besedy na přání

Kdykoliv a kdekoliv vám rádi uděláme cestovatelský večer s promítáním dle vašich požadavků a přání. Kromě pořadů, které jsou uvedeny v menu "místa kde promítáme" máme nepřeberné množství cestovatelských témat našich spolupracovníků-cestovatelů-fotografů-průvodců.

V případě zájmu, kontaktujte prosím naši kolegyni Markétu Balatkovou na promitani.kudrna@gmail.com !

Doda a Komár
vytvořeno: 5.9.2016

Dominika Sommerová a Martin "Komár" Hessler

Komár si všechno pamatuje a umí to s mapami, Doda umí vařit a číst pohádky. Oba propadli Balkánu a přes léto z něj téměř nevystrčí paty. Provádí turisty po horách, nížinách a památkách bývalé Jugošky, anebo popíjejí kávu a rakiji v balkánských hospůdkách. V zimě odlétají do teplých krajin, nejraději na Nový Zéland či do Asie. A v mezičase o tom povídají na cestovatelských přednáškách.

vytvořeno: 9.2.2016

Petr "Lynxxi" Pavliska

Střed Evropy mu jakož to zoologovi dává obrovskou možnost cestovat po celém světě, objevovat jej všemi smysly a rozličné krásy zachycovat přes hledáček fotoaparátu. A udržet jej na jednom místě je téměř nemožné.

Markéta Balatková
vytvořeno: 9.2.2016

Markéta Balatková

Mája nemůže žít bez knížek, nutely a bez čaje s medem. Potřebuje plánovat věci do diáře, baví ji jóga, nestíhá chodit na stěnu a chtěla by umět krasobruslit.  Ráda mluví španělsky, peče kynuté buchty, volí Karla a nejí celer. Je vystudovaný geograf aktivní jak živočišné uhlí, pro Kudrnu provádí od roku 2007 a věří tomu, že je jedno, jak dlouho člověk jde. Důležité je, že se nezastaví...

vytvořeno: 9.2.2016

Robert Bazika

Robert Bazika pochází a žije ve Zlíně, vystudoval VUT v Brně. Rád leze po horách, hraje loutkové divadlo. Po revoluci se jedním z jeho koníčků stalo cestování. Projel velký kus Evropy a několik exotických koutů naší planety. Jeho první “dálkou” byla cesta po zemi až do Indie. U Kudrnů průvodcuje od roku 1995. Ze svých cest vyrábí cestopisné video dokumenty, píše cestopisy do časopisů, na jeho cestopisných přednáškách se vždy prolínají prezentace fotek a video filmů spolu s smluveným slovem. Rád přijede přednášet kamkoli na Moravě.

Jakub Cejpek
vytvořeno: 26.2.2016

Jakub Cejpek

Šéfredaktor časopisu Everest, fotograf, horský průvodce, horolezec a dobrodruh tělem i duší.  Z nejrůznějších outdoorových aktivit dává přednost veškerému vertikálnímu pohybu – ať už jsou to prosluněné skály nebo zasněžené vrcholky šestitisícovek. Kromě nesčetných výprav do oblíbených Alp ho v uplynulých letech vítr zavál do všech koutů světa – od pustého Pamíru až po bolivijské Altiplano. Více fotografií a zážitků naleznete pod následujícími odkazy.

Jan Haruda
vytvořeno: 9.2.2016

Jan Haruda

Vystudovaný kulturní a politický geograf, markeťák CK Kudrnaa tvůrce cestovatelských komiksů s chutí objevovat bílá místa ve své mentální mapě. O sobě napsal: "Necestuji a neprovázím vás proto, abychom měli pěkné fotky do rodinného alba, ale věřím, že za každou cestou se skrývá veliké tajemství poznání sebe, přátel, jiných kultur nebo míst, které v nás nechají zakořenit ten nádherný pocit objevování. Cestování považuji za vyšší sociální vědu, která nás krásně vyhodí ze zajetých kolejí našich životů a dopřeje nám ten vytoužený diskomfort, který nás, při vší námaze, učiní zase o kousek vnímavější vůči světu a skutečnostem, ve kterých žijeme." Při přednáškách rád uvádí různá fakta do historických, kulturních i politických souvislostí.

vytvořeno: 9.2.2016

Dalibor Mahel

Vystudoval geografii na přírodovědecké fakultě v Brně, dlouhé roky učil zeměpis na gymnáziu, poté pracoval jako kartograf. Procestoval většinu států Evropy a podnikl delší průzkumné cesty do latinské Ameriky a Asie. Pořádá cestovatelské přednášky pro veřejnost,odborné přednášky na vysokých školách, přispěl do několika fotografických výstav, píše články do cestovatelských i odborných časopisů, spolupracuje na vydávání knih a knižních průvodců, překládá. Jinak dlouholetý průvodce pro CK Kudrna.

 

Ruda Růžička
vytvořeno: 9.2.2016

Ruda Růžička

Světoběžník s „base campem“ v Brně. Poznávání cizích končin provozuje zpravidla ze sedla bicyklu. Jako aktivní horolezec je i na kole přitahován převážně hornatými destinacemi, kde aktivně vyhledává neviditelné hranice mezi romantikou a extrémem.

Dana Růžičková
vytvořeno: 9.2.2016

Dana Růžičková

Cestovatelka, dlouholetá průvodkyně, instruktorka lyžování. Nejčastěji mě můžete potkat na ferratách v Itálii, jednodenních výletech po Rakousku a na pohodových cyklozájezdech Slovinska, Itálie či Černé Hory. S přáteli pak mířím často mimo Evropu. Nový Zéland a Indie nemají chybu.

Tomáš Vaníček
vytvořeno: 9.2.2016

Tomáš Vaníček

Narodil se v roce 1966, vystudoval v Praze matematiku. Přes zimu učí na ČVUT v Praze, přes léto rád cestuje hlavně do těch zemí, kde ještě není moc zákazů. V 80. letech prochodil snad všechny Rumunské hory, později cestoval dále na Balkán, do Turecka, líbilo se mu v Indii, Egyptě, Mexiku, ale i v USA. Nejraději jezdí do přírody a do hor, ale najde si čas i na moře a památky.