Puno (Peru)

Peruánské město Puno se nachází na náhorní plošině Altiplano u břehů největšího jihoamerického jezera Titicaca. Ve Punu, jež je hlavním městem stejnojmenného regionu, žije přibližně 120 tisíc obyvatel.Město bylo založeno v roce 1668 peruánským místokrálem Pedrem Antoniem Fernandézem de Castro. Dnes se Puno vyvinulo v jeden z nejdůležitějších peruánských regionů.
Kousek za městem se zvedají hřebeny vysokých And a z druhé strany Puno vymezuje jezero Titicaca. Právě tudy proudí množství chudých domorodců z hor za lepším životem do větších peruánských měst. Tvrdí se, že Puno je hlavním městem peruánského folklóru, zejména díky komunitám zemědělců přicházejících do města z okolních vesni za prací a vzděláním.
Hlavním turistickým lákadlem je 41 člověkem vytvořených plovoucích ostrovů na jezeře Titicaca. Tvořeny jsou rákosem, blátem a rašelinou a místní lidé z kmene Uros je pravidelně udržují. Rákosové plovoucí ostrovy se nacházejí v mělkém a rozlehlém zálivu v západní části jezera. Postaveny byly původně jako útočiště lidí z kmene Uros před útoky jejich agresivních sousedů.

Zajímavé odkazy:
http://www.cestakolemsveta.com/blog/Puno-plovoucA-ostrovy-na-jezeA-e-Titicaca.html - pěkný článek o Punu
http://www.regionpuno.gob.pe/ - oficiální stránky regionu Puno


Zájezdy s návštěvou Puna

Peru 2 volná místa

za tajemstvím Inků, mezi Indiány a do majestátních hor

Pestré putování za novodobým divem světa - záhadným Machu Picchu, plovoucími rákosovými ostrovy los Uros na jezeře Titicaca na hranici s Bolívií, mohutnými dunami pouští i zasněženými štíty šestitisícovek, ale především do země plné barev, kde na každém kroku potkáme potomky dávných Inků.

28 600 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Bolívie, Peru
Typ zájezdu: Expedice Poznávání s turistikou

Termíny:
3.10.2019 – 19.10.2019

17 Délka:
17 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
letecky, místní doprava
S Stravování:
snídaně
U Ubytování:
turistický hotýlek

Další zajímavá místa Peru


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz