Punta Arenas (Chile)

Punta Arenas je jedním z nejjižněji položených chilských měst a hlavím centrem regionu Magallanes. Především se jedná o významné středisko a výchozí bod Patagonie. V Punta Arenas žije přibližně 120 tisíc obyvatel a v jeho okolí také hnízdí tisíce tučňáků.
Písečné město, jak lze název Punta Arenas přeložit, bylo založeno v roce 1848. První osídlení území se však datuje už do roku 1584, kdy zde svou osadu vybudovali španělští kolonizátoři. Osadu však trápilo drsné podnebí a zejména nedostatek potravy. Vžil se tak název Přístav hladomoru. Největšího rozkvětu dosáhlo Punta Arenas v druhé polovině 19. století, kdy se zde usadilo mnoho přistěhovalců a mířilo sem mnoho námořních lodí. Po vybudování Panamského průlivu význam města klesnul.
Srdcem města je náměstí Plaza Muňoz Gamero, v jehož středu stojí památník Fernaa de Magalhaese, pod nímž sedí několik kamenných soch původních obyvatel, kteří byly v té době zmasakrováni. Pomník má být právě vyjádřením úcty k původnímu obyvatelstvu. Nádherný výhled na Punta Arenas i na Magalhaesovu úžinu skýtá pahorek Mirador La Cruz.
Poblíž města na pobřeží Seno Otway můžete pozorovat obří kolonie tučňáků magalhaesových, kterých zde žije okolo deseti tisíc. Přírodní mořský park Ostrov krále Jiřího pro změnu láká turisty na pozorování velryb.

Zajímavé odkazy:
http://www.puntaarenas.cl/ - oficiální stránky Punta Arenas
http://www.welcomepatagonia.com/travel/punta-arenas-home.php - praktické informace
http://www.paladix.cz/clanky/punta-arenas-mesto-na-konci-sveta-2.html - cestopis z Punta Arenas


Zájezdy s návštěvou Punta Arenas

Patagonie a Ohňová země

legendární treky a kultovní hory Chile i Argentiny

Objevte kouzlo nedozírné, drsné a na první pohled pusté patagonské pampy, na kterých místní gaučové prohánějí vyhlášené jihoamerické "steaky", roztomilé tučňáky Magellanské...

33 500 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Argentina, Chile
Typ zájezdu: Expedice Horská turistika

Termíny:
24.1.2020 – 9.2.2020

17 Délka:
17 dnů
N Náročnost:
3
D Doprava:
letecky
S Stravování:
9x snídaně
U Ubytování:
hostel stan

Další zajímavá místa Chile


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz