Queyras (Francie)

Pokud milujete hory, zamiřte do přírodního parku Queyras. Queyras (Parc Naturel Régional Du Queyras) najdete ve východním cípu Francie asi 30 km jihovýchodně od města Briancon v bezprostřední blízkosti italských hranic, jakoby stranou od notoricky známých a turisticky hojně navštěvovaných oblastí Francie. Na rozdíl od jiných, mnohem známějších oblastí Francie nenarazíte v Queyras dokonce ani v srpnu, tedy v plné sezoně, na davy turistů. Zdejší příroda přitom nabízí opravdový ráj pro všechny milovníky hor. Díky jižnější poloze převládá na většině území sucho, slunečné počasí, modrá obloha. Vzhledem k rozdílným nadmořským výškám jsou zde i velké rozdíly teplot. Zhruba každý třetí den v letním období dochází v okolí nejvyšší hory celého území Monte Visa (3.841 m – samotný vrchol už leží na italském území) k zajímavému úkazu zvanému "La Nebbia". V podstatě se jedná o páru odpařující se z Pádské nížiny, která díky nadmořské výšce kondenzuje a kolem desáté hodiny dopolední vytváří velké mraky, které zvlhčují alpské trávníky i skály. Vytváří tak příznivé podmínky pro zdejší flóru vyžadující dostatek vláhy. Suchým vzduchem jsou pak odpoledne tyto mračna rozptýlena. Díky tomuto specifickému klimatu se zde vyskytují rozmanité druhy fauny a flory. Rozsáhlé a malebné modřínové lesy v nižších polohách, stáda pasoucích se ovcí a krav na zelených vysokohorských loukách, staletími tvarované uzoučké chodníčky pastevců, pestré koberce květin od druhů, které najdete v Provence až po ty, na které narazíme v arktickém výškovém stupni na Kavkaze. Můžeme obdivovat krásně tvarované borovice, jalovce, rododendrony, hořce, protěže, desítky druhů motýlů a dalšího rozličného hmyzu. Příkré stráně a mnoho skalnatých štítů výrazně převyšujících 3000 metrů, horská sedla s neskutečnými výhledy, modrá plesa, divoké potoky a kaňony. Bohatá fauna je zastoupená svišti, kamzíky, muflony, kozorožci, mloky i velkým množstvím ptačích druhů. Svědkem uplynulé historie je architektura zdejších malebných vesniček, ve které převažuje dřevo a kámen. Právě všudypřítomné modřínové dřevo inspirovalo místní řemeslníky k zachování tradiční výroby nábytku a dřevěných hraček. Přes 70 slunečních hodin, jimiž se pyšní venkovní stěny mnoha místních stavení, nám podává přesvědčivý důkaz o tom, že jsme v kraji stálého slunečního svitu. Mnoho z těchto krásně ručně malovaných hodin nás přímo donutí ke krátkému zastavení a k zamyšlení nad tím, co který výjev vyjadřuje.


Zájezdy s návštěvou Queyras

Queyras - „Malý Tibet“

lahůdková turistika ve francouzských Alpách

U francouzsko-italských hranic třítisícové vrcholy a hřebeny lemují přírodní park Queyras, někdy také nazývaný Malý Tibet. Snad i vám budou malebné horské vísky vystavěné z kamene, kvetoucí louky a skalnaté štíty svou atmosférou připomínat asijské velehory.

10 600 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Francie
Typ zájezdu: Horská turistika Turistika v Alpách Vysokohorská turistika

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

10 Délka:
10 dnů
N Náročnost:
3-4
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
kemp

Další zajímavá místa Francie


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz