Râpa Roşie (Rumunsko)

Zemní kulisy a pyramidy Râpa Roşie (česky Červený sráz) najdeme v Západních rumunských Karpatech v pohoří Apuseni v blízkosti města Sebeș. Uvádí se, že se jedná o největší lokalitu zemních pyramid v Rumunsku. Jedná se ale spíše o zemní kulisy a kalanky. Vytvořily se v červených, málo zpevněných pískovcích a slepencích. Lokalita má charakter svahového amfiteátru širokého asi 800 m a vysokého kolem 125 m. Vedle vertikálně působící eroze se na detailním modelaci stěn podílí i horizontální vrstvení sedimentů. Úpatní svahy pod zemní kulisou vykazují výrazné znaky sufózních procesů. Sufoze je pozvolné rozpouštění a vyplavování některých částí horniny, obvykle tmele. Tento u nás poměrně vzácný proces vytváří závrty, propadliny a ponory srážkových vod, někdy se spojujících v podélné deprese.


Zájezdy s návštěvou Râpa Roşie

Přírodní šperky Rumunska

nejen za geologickými skvosty Karpat

Čeká nás okruh kopírující většinu Karpatského oblouku na území Rumunska, na němž navštívíme širokánskou škálu přírodních perel i perliček, které si Karpaty střeží jako vzácné poklady.

0 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Rumunsko
Typ zájezdu: Poznávání s turistikou Zájezdy na Balkán

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

13 Délka:
13 dnů
N Náročnost:
2-3
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
kemp tábořiště

Další zajímavá místa Rumunska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz