Rostov Veliký (Rusko)

Rostov Veliký je starobylé ruské město, které najdeme na březích jezera Něro v kraji Jaroslavl. Přívlastek Veliký získalo město na odlišení od Rostova, jež leží na Donu. V současnosti zde žije přes třicet tisíc obyvatel a Rostov lze označit za jedno z nejkrásnějších měst v Rusku.
Největší rozmach zaznamenal Rostov v 11. století, kdy se stal centrem severovýchodního Ruska a sídlem biskupství. Hlavním symbolem města je Rostovský kreml postavený z bílého kamene, kde se dnes nachází rozsáhlé muzejní expozice. Toto jedinečné místo bylo postaveno na břehu jezera v 17. století a je zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO.
Chloubou města je také mužský Spaso-Jakovlenský klášter ze 14. století, na jehož nádvoří se nachází studna s vodou, jež má údajně léčivé účinky.

Zajímavé odkazy:
http://admrostov.ru/ - oficiální stránky Rostova


Zájezdy s návštěvou Rostova

Moskva, Petrohrad a Solovecké ostrovy

toulky nejstaršími ruskými městy a nedotčenou Karélií až na tajemný sever ke 14 památkám UNESCO

Putování srdcem historického Ruska, za nejvýznamnějšími památkami ruského umění, stavitelství i ruskou duší. Zamilujete si nekonečné ruské lesy, srdečnost místních lidí a nádhernou přírodu Ruska - a ta láska vás už nikdy neopustí.

23 800 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Litva, Rusko
Typ zájezdu: Poznávání s turistikou

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

24 Délka:
24 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
hostel tábořiště

Další zajímavá místa Ruska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz