Saint Véran (Francie)

Po krátké zastávce u jezera, sestupu po vyhřátých loukách plných svišťů a měkoučkých stezkách v pásmu modřínů zakončujeme dnešní krásný den v nejvýše položené vesnici Evropy v Saint Véran ve výšce 2.040m. Procházka vesnicí je opravdovým zážitkem. Obdivujeme unikátní původní kamenné domy s dřevěnými patry z velkých trámů a střechami z velkých kamenných desek. Příjemná zákoutí s typickými kašničkami, sluneční hodiny na zdech domů nabízí rozličné motivy i moralistické nápisy upozorňující na to, že život je krátký. Voňavé krámky nabízí místní produkty od sýrů, přes místní uzeniny kořeněné horskými bylinami až po med a džemy z také místních horských zdrojů. Malé restaurace zvou k ochutnání krajových specialit včetně oblíbeného jehněčího, či jen k posezení u kávy a voňavých "crepes" s borůvkami nebo jahodami. V jednom z domů sloužícím jako muzeum se můžeme dozvědět více o životě místních obyvatel. Domy mají jakési balkony zvané "Lobbio", které jsou obráceny vždy k jihu a původně sloužily jejich obyvatelům k ukládání a následnému postupnému dozrávání úrody. Vzhledem ke zdejšímu drsnému klimatu byla totiž sklizeň prováděna vždy s určitým předstihem. Obyvatelé domu se pohybovali na těchto poschodích po malých římsách spojených schody nebo žebříky. Ještě do poloviny minulého století lidé a dobytek  společně sdíleli spodní kamenné části domů k udržení tepla v zimních měsících.


Zájezdy s návštěvou Saint Véran

Queyras - „Malý Tibet“

lahůdková turistika ve francouzských Alpách

U francouzsko-italských hranic třítisícové vrcholy a hřebeny lemují přírodní park Queyras, někdy také nazývaný Malý Tibet. Snad i vám budou malebné horské vísky vystavěné z kamene, kvetoucí louky a skalnaté štíty svou atmosférou připomínat asijské velehory.

10 600 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Francie
Typ zájezdu: Horská turistika Turistika v Alpách Vysokohorská turistika

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

10 Délka:
10 dnů
N Náročnost:
3-4
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
kemp

Další zajímavá místa Francie


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz