Santa Cruz de la Palma (Španělsko)

Santa Cruz de la Palma je hlavní město ostrova La palma, který je součástí španělských Kanárských ostrovů. Nachází se ve východní části ostrova v provincii Santa Cruz de Tenerife. Žije zde asi 18 000 obyvatel (r. 2003) a je to druhé největší město ostrova.

Město založil roku 1493 Alonso Fernández de Lugo.  Sloužilo hlavně jako přístav, odkud se vyváželo zboží z ostrova, zejména cukrová třtina.  Spojoval také  ostrovy s Amerikou.

V průběhu staletí bylo město neustále ohrožováno nájezdy pirátů a  dodnes se dochovaly zbytky starého opevnění např.  Castillo de Santa Catalina a Castillo de la Virgen . Další připomínkou této doby jsou také zlověstné kanóny  střežící pobřežní vody ostrova. Kromě opevnění můžeme ve městě obdivovat kouzelné domky s typickými vyřezávanými balkony, malebná náměstí a uličky a v neposlední řadě živý přístav, kam připlouvají jachty a lodě z celých Kanárských ostrovů.

Město se nachází na úrovni hladiny moře a nejvyšší nadmořská výška je kolem 1800 metrů. V blízkosti nalezneme pláže, které pokrývá  tmavý vulkanický písek jemné konzistence.

http://en.wikipedia.org/wiki/Santa_Cruz_de_La_Palma


Zájezdy s návštěvou Santa Cruz de la Palma

Kanárské ostrovy - La Palma

putování po smaragdovém ostrově

Horské túry fantastickou vulkanickou krajinou i koupání v Atlantiku. Dva vícedenní přechody natěžko pro nadšené trekaře i jednodenní výlety se zázemím v penzionu.

14 700 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Španělsko
Typ zájezdu: Horská turistika Vysokohorská turistika

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

10 Délka:
10 dnů
N Náročnost:
4
D Doprava:
letecky
S Stravování:
bez stravy
U Ubytování:
penzion tábořiště

Další zajímavá místa Španělska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz