Sighişoara (Rumunsko)

Starobylý ráz města činí ze Sighişoary skvělou bránu do Transylvánie. Leží nad řekou Tarnava Mare v župě Mureş. Městu dominuje citadela posezená na skále, jejíž úbočí je osázená změtí starobylých domků a domečků s výhledem na schody, které vedou od Piață Hermann Oberth k hlavní bráně. Nad ní se tyčí mohutná věž s orlojem, z něhož se při každém půlnočním úderu hodin vynořuje jiná dřevěná postava (např. postava Míru držící olivovou větvičku, Spravedlnost s váhami nebo Zákon třímající meč). Historické centrum bylo v roce 1999 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ve středověku se stalo důležitým centrem obchodu a řemesla díky své strategické poloze.


Zájezdy s návštěvou Sighişoary

Transylvánie

výlety ve strhující krajině, historický Braşov, Draculovo rodiště, opevněné kostely, s polopenzí na hotelu

Transylvánie - už jen to jméno samotné voní dobrodružstvím, tajemnem a romantikou. Neodiskutovatelnou zásluhu na tom nese zejména román irského spisovatele Brama Stokera - Dracula.

0 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Rumunsko
Typ zájezdu: Poznávání s turistikou Zájezdy na Balkán

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

10 Délka:
10 dnů
N Náročnost:
2-3
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
hotel

Další zajímavá místa Rumunska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz