Miroslav Jančík - běžec, dobrodruh, průvodce CK Kudrna

Miroslav Jančík se narodil v Olomouci, kde žije i v současné době. Od dětství se věnuje skautingu a k horám „přičichnul“ až ve svých 16 letech. Čím déle horám odolával, tím rychleji byl jimi pohlcen. V 18 letech si udělal kurz Horského průvodce a začal jezdit jako průvodce a instruktor turistických zájezdů pro CK Kudrna. Ve 20 letech se podíval na Mt. Blanc a ve 22 letech na Elbrus. S CK Kudrna jezdí především do Rumunska, Itálie, Slovinska a Rakouska. V roce 2012, po absolvování zájezdu do Norska, jej napadla myšlenka zkusit nějaký horský ultramaraton. Nenapadlo ho nic lepšího než se přihlásit na 5 Beskydských vrchů. Jedná se o terénní závod dvojic na vzdálenosti cca 130km v Beskydech. Sehnat parťáka na tuto akci nebyl žádný problém. Tak se do toho pustili a překvapivě to chlapci zvládli i s docela dobrým výsledkem. O rok později už Mirek absolvoval celou sérii Horské výzvy a pár dalších závodů. Pravidelně se umisťuje v první třetině výsledkových tabulek. Nejlepším počinem je bezesporu 19. místo v závodě „5 Beskydských vrchů“. Letos se, již pod vlajkou CK Kudrna, hodlá zúčastnit více závodů, vynaložit veškeré úsilí a poprat se o lepší umístění. Kromě čistě běžeckých závodů se účastní i Sparťan race a Adventure race. K tomu všemu má letos naplánované zájezdy na ferraty, tak snad vše úspěšně zvládne. Kromě cestování a překonávání nových výzev a sám sebe má spoustu koníčků. Aktivně se věnuje horolezectví, frisbee, geocachingu... V neposlední řadě miluje hory v jakékoli podobě a množství :)

Chyť si svého průvodce

O co nám však jde především! Sponzoring je pěkná věc, ale vychází tak nějak jednostraně směrem ke sponzorovanému a ostatní z toho příliš užitku nemají!

Proto jsme se rozhodli, že vám to soutěžení ještě trochu zpestříme. Každý z vás, kdo se vyfotí s Mírou při závodech (před nimi nebo po nich), a foto s ním nám zašle na adresu honza@kudrna.cz, získává od nás poukaz na slevu 10% (max. 1000 Kč) na jakýkoliv zahraniční vícedenní zájezd.

Vždy jej poznáte podle zářivého dresu CK Kudrna někde v předních liniích!

Kalendář závodů, kde můžete Míru chytit

28.-29.8.  Mini Wenger

6.9. Sparťan race Beast – Tatranská Lomnica

10.10. Sparťan race Super – Klínovec

7.11. Na plný boty

28.12. CUTT (Czech Ultra Trail Tour) Beskydy

Již uskutečněné závody a zajímavé reportáže z nich na blogu Míry Jančíka

Atlas adventure 2015

EPO survival 2015

CUTT Jeseníky - od pramínků k potůčkům

Jesenická stovka

Krkonošský survival reportáž

Zájezdy, které letos Míra průvodcuje

14.8.2015 – 23.8.2015  Cernei, Mehedinti a Banátské hory

9.9.2015 – 13.9.2015 Dolomity ferratově - penzion