Suzdal (Rusko)

Suzdal je ruské město nacházející se v centrální části země na březích řeky Kamenky. Ve středověku byl Suzdal hlavním centrem církevní moci v Rusku. Dnes zde žije asi 11 tisíc obyvatel a je součástí Světového dědictví UNESCO.
Město si dodnes zachovalo svou starobylou podobu s významným počtem zejména církevních památek. Největší klášter Spaso – Jevfimijův stojí na východním okraji města. Jeho stáří je více než 600 let a obehnán je kilometr dlouhou hradbou. Klášter s pohnutou minulostí, kdy byl používán i jako vězení, je dnes součástí Světového dědictví UNESCO.
Dominantou Pokrokovského kláštera nacházejícího se u břehů řeky Kamenky je chrám Roucha Matky boží se třemi kupolemi. Návštěvníkům Suzdalu slouží také Muzeum ruského dřevěného stavitelství, kde si mohou udělat představu o životě ruských rolníků. Převezeny sem byly také původní dřevěné kostely Preobraženský a Nikolský.

Zajímavé odkazy:
http://suzdal.org.ru/ - praktické informace o Suzdalu
http://www.photosuzdal.ru/ - fotogalerie města Suzdal


Zájezdy s návštěvou Suzdalu

Moskva, Petrohrad a Solovecké ostrovy

toulky nejstaršími ruskými městy a nedotčenou Karélií až na tajemný sever ke 14 památkám UNESCO

Putování srdcem historického Ruska, za nejvýznamnějšími památkami ruského umění, stavitelství i ruskou duší. Zamilujete si nekonečné ruské lesy, srdečnost místních lidí a nádhernou přírodu Ruska - a ta láska vás už nikdy neopustí.

23 800 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Litva, Rusko
Typ zájezdu: Poznávání s turistikou

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

24 Délka:
24 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
hostel tábořiště

Další zajímavá místa Ruska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz