Svidovecká polonina (Ukrajina)

Svidovecká polonina je nejrozlehlejší a zároveň nejvýše položenou poloninou v celé Zakarpatské oblasti. Délka mohutného a mírně zvlněného travnatého hřebene činí úctyhodných 60 kilometrů. Nejvyšší nadmořské výšky 1.883 metrů dosahuje vrchol Bliznica. Četné ledovcové kotle zakončené jezery jsou připomínkou dávného zalednění této krajiny. Ve Svidovecké polonině roste množství endemitických a chráněných rostlin jako protěž alpská.
Ideálními východisky pro výpravy do Svidovecké poloniny jsou turistická střediska Jasiňa, Rachov a Lopuchov nalázající se v podhůří. Skrz pohoří vede dobře značená síť turistických tras a funguje zde i horská služba.

Zajímavé odkazy:
http://www.treking.cz/treky/svidovec.htm - přechod Svidovecké poloniny


Zájezdy s návštěvou Svidovecké poloniny

Podkarpatské toulání Vyprodáno

jednodenní túry krajem Nikoly Šuhaje loupežníka a Ivana Olbrachta

Budeme nalehko podnikat jednodenní túry do přírody včetně výstupů na nejvyšší vrcholy polonin, ale nahlédneme také do historie nejvýchodnější výspy meziválečného Československa. Jedná se o kombinace turistického a poznávacího zájezdu.

8 700 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Ukrajina
Typ zájezdu: Horská turistika Poznávání s turistikou

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Pakliže ano, pro bližší informace prosím kontaktujte naši prodejnu zájezdů na e-mailové adrese ck@kudrna.cz nebo na telefonních číslech 542 216 764 a 777 583 762.

9 Délka:
9 dnů
N Náročnost:
2-3
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
kemp tábořiště

Další zajímavá místa Ukrajiny


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz