Taiwan

Zájezdy

Zájezdy na Taiwan

Typy zájezdů na Taiwan


To nejlepší z Taiwanu Vyprodáno

poznávání přírodních i kulturních krás málo známého ostrova v Tichém oceánu

Ilha Formosa – překrásný ostrov. Přesně tato slova vyslovili portugalští námořníci, když jako vůbec první Evropané spatřili Taiwan. Tento půvabný ostrov se zatím nedostal na seznam „must-see“ destinací většiny západních turistů.

48 200 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Taiwan
Typ zájezdu: Poznávání s turistikou

Termíny:
6.11.2019 – 21.11.2019

16 Délka:
16 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
letecky
S Stravování:
snídaně
U Ubytování:
hotel penzion

Taiwan na kole

s větrem v zádech podél oceánu a přes hory mal(ebn)ého ostrova v Pacifiku

Taiwan, ostrov v Tichém oceánu o velikosti poloviny České republiky, z něhož pochází 90% produkce jízdních kol a cyklistika je zde nejrozšířenějším sportem. Proto ho s námi pojeďte poznat na kole a po cestě se nechejte okouzlit přírodními i kulturními krásami a ochutnejte speciality místní kuchyně.

39 800 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Taiwan
Typ zájezdu: Cykloturistika

Termíny:
20.3.2020 – 5.4.2020

17 Délka:
17 dnů
N Náročnost:
3
D Doprava:
letecky, na místě doprovodné vozidlo
S Stravování:
snídaně
U Ubytování:
hostel hotel penzion

Taiwan na kole (rozšíření)

s větrem v zádech podél oceánu a přes hory mal(ebn)ého ostrova v Pacifiku

Rozšířený program nabídne možnost dokončit okruh poznávání ostrova o návštěvu vysokých hor.

45 900 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Taiwan
Typ zájezdu: Cykloturistika

Termíny:
20.3.2020 – 9.4.2020

21 Délka:
21 dnů
N Náročnost:
3
D Doprava:
letecky, na místě doprovodné vozidlo
S Stravování:
snídaně
U Ubytování:
hostel hotel penzion


Informace
Taiwan

Rozloha:36 193 km2 (z toho: ostrov Taiwan 35 897 km2, souostroví Penghu127 km2)

Státní zřízení:demokratická republika

Obyvatelstvo:22 894 384 milionu obyvatel

Hlavní město:Tchaj-pej (2 680 000 obyv.)

Další velká města:Kao-siung 1 400, Tchaj-čung 800

Jazyk:čínština (tzv. mandarínština); ale většina lidí hovoří tzv. taiwanštinou

Měna:taiwanský dolar (TWD) označovaný na Taiwanu jan NT$ (New Taiwan Dolar)

Náboženství:buddhismus, taoismus a náboženské hnutí i-kuan tao (dohromady 93 %), 4,5 % tvoří křesťané

Národnostní složení:98 % populace Taiwanu je tvořeno příslušníky největší čínské etnické skupiny Hanů (z toho etnická skupina Hokla 70 %, Hakka 15 %, pevninští Číňané 13 %). Původní obyvatelé tvoří 2 % z celkového počtu (13 úředně registrovaných kmenů).

Časové pásmo:GMT + 8; oproti ČR tedy +7 hodin v době zimního času a +6 hodin v době letního času.

Mezinárodní předvolba:+886

Nejvyšší bod:Yushan (3.952 m)

Podnebí:Taiwan se klimaticky nalézá v oblastech subtropů. Jarní období je teplé a příjemné, často vznikají srážky. Léto je obdobím tajfunů. Od června do srpna se nejvyšší teploty šplhají od 27°C do 35°C. Ideální teploty skýtá podzim, který je také nejsušším obdobím na Taiwanu. Zimy jsou chladné a vlhké, sníh padá pouze v oblastech vysokých pohoří.

Geografie:Západní část ostrova je plochá a navazuje na mělké dno Tchajwanského průlivu. Zde se soustřeďuje drtivá většina osídlení a infrastruktury. Střední a východní část ostrova vyplňují až 3 952 m vysoké hory, táhnoucí se převážně v severojižním směru. Vznikají od třetihor tektonickýmiposuny i doprovodnou sopečnou činností, způsobenou nasouváním filipínské oceánské desky pod jihočínskou. Tchaj-wan je podle maximální nadmořské výšky 4. nejvyšší ostrov na světě (po Nové Guineji, Kalimantanu a Havaji)


Zajímavosti o Taiwanu

Už jsi dnes jedla/a? (Čínský pozdrav)

Taiwanci milují jídlo a jídlo tvoří důležitou součást jejich kultury. Zeptejte se někoho z místních na jakékoliv město na Taiwanu a první věc, kterou pravděpodobně uslyšíte bude: „toto místo je vyhlášené....“, přičemž bude následovat výčet pochoutek, o kterých jste nejspíš nikdy neslyšeli a ani si nedokážete představit, jak asi chutnají.

Taiwanská kuchyně má celou řadu podob. Na Taiwanu jsou zvlášť v oblibě ryby a další mořští živočichové, ale nechybí zelenina, maso nebo drůbež. Hlavní přílohu tvoří nudle a rýže, zvláštní kapitolou jsou různé druhy nezvyklých moučníků.

Taiwanská kuchyně vychází z velké části z kuchyně čínské, kterou můžeme pro jednoduchost rozdělit do pěti hlavních kuchyní: kantonské, pekingské, šanghajské, sečuánské a chunanské. Každá z těchto kuchyní má svá specifika, oblíbené suroviny a charakteristické speciality. Severní pekingskou kuchyni obohatili Mongolové. Nejvíce se jí nudle. Pro pestrou kantonskou kuchyni jsou typická lehčí zeleninová jídla a smažené pokrmy. Často převládá sladká chuť. Kantonské dim sum (malé plněné taštičky vařené na páře) patří k nejoblíbenějším jídlům. Východní šanghajská kuchyně se specializuje na dary moře a přípravu jídel na páře. Typické jsou ostře pálivé pokrmy, kde je hlavní ingrediencí pepř. Západní sečuánská kuchyně je vyhlášená svými silně kořeněnými a ostrými pokrmy. Chunanskou kuchyni zase charakterizují různé druhy polévek, kuře vařené na páře a pikantní jídla z různých druhů masa. Na Taiwanu se prolínají i kuchyně sousedních národů: malajská, thajská, japonská  či korejská. Oblíbené je například tzv. mongolské barbecue, kdy jste tak trochu  svým vlastním kuchařem a výběr je syrové maso různých druhů nakrájené na tenoučké  plátky, k tomu všelijaká zelenina a koření. Každý si nabere a namíchá podle chuti, méně či vražedně pálivé, a zaměstnanec restaurace to už jenom hodí na pánev.

Pro taiwanskou (podobně jako pro čínskou) kuchyni je charakteristické vnímání potravy jako prostředku k udržení fyzické i psychické rovnováhy a zdraví - v taiwanské kuchyni se proto prolínají gastronomie, medicína i filozofie. Typická je i snaha o soulad a harmonii chutí a vůní jednotlivých ingrediencí a rovnováha principů jin a jang. Stejně jako chuť a vůně je důležitá i barva a kompozice jídla.

Místní pokrmy jsou spíše nízkotučné, přestože se většina jídel připravuje na oleji. Navíc obsahují velký podíl karbohydrátů (rýže a nudle) a tzv. pomalých cukrů. Velký důraz se klade na vyváženost. Standardní oběd nebo večeře se skládá z rýže nebo nudlí a čtyř jídel – většinou jednoho masitého a tří zeleninových.

Stolování je odlišné od našeho evropského. Místo příboru se jí hůlkami, případně lžící. Jednotlivé chody přicházejí na stůl najednou, tak jak bývalo zvykem ve středověku i v našich zemích. Na rozdíl od západních zvyklostí se polévka servíruje až na konci. Zlepšuje to trávení a určitě to žaludku prospívá víc než studený nápoj.

Nejběžnějším nápojem je zelený čaj. Tvrdý alkohol pijí Taiwanci velmi střídmě, spíše vůbec. Kromě dovozových značek vín i destilátů je k dispozici víno domácího původu, ale jeho chuť je nevalná. Zato taiwanské pivo je prý překvapivě dobré.

Návštěva Taiwanu je opravdovým kulinářským zážitkem a odborníci se shodují na tom, že právě zde můžete dostat tu „nej“ podobu jakéhokoliv čínského jídla. Ve velkém městě nebo na vesnici nemusíte chodit daleko, abyste našli malou restauraci či pouliční stánek s lákavým občerstvením. Samostatnou kapitolu tvoří občerstvení na nočních trzích a kuchyně původních domorodých kmenů.


Česká ekonomická a kulturní kancelář v Taipei
7F, No. 200, Keelung Rd, Sec 1,Taipei, Taiwan110 71
Tel.: +886-2-27225100, Fax: +886-2-27221270
E-mail: taipei_ceco@mzv.cz (obecné dotazy)
Email: taipei_consul@mzv.cz (konzulární dotazy)
Web: www.mzv.cz/taipei

Důležitá telefonní čísla:
Policie – 110 (nepřetržitá služba v angličtině +886-25566007) ● Záchranná služba & požárníci - 119
Informace o tel. č. – 106 ● Předpověď počasí – 166

Nepřetržitá turistická linka zdarma: 0800 011 765

Na čísle záchranné služby 119 hovoří pouze čínsky. Proto v případě zdravotních problémů nebo úrazu doporučujeme volat níže uvedené číslo pro komunikaci v angličtině.

National Taiwan University Hospital (NTUH), Tel: +86 (0) 2312 3456

Fotky

Fotografie ze zájezdů na Taiwan

Taiwan na kole

© Foto: Martin Hájek, Li-Pei-Jie

Pojeďte poznávat krásy Taiwanu společně s mnoha dalšími taiwanskými cyklisty, kteří každý podzim vyráží s větrem v zádech na cestu kolem celého ostrova.

Jižní Korea

© Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna

Poznejte dva zcela odlišné kouty východní Asie v nejkrásnějším období v roce - v čase, kdy prastaré chrámy a japonské zahrady ožívají pestrobarevnými barvami podzimního listí.

 + Fotogalerie ze zájezdu SOUTH KOREA TOUR 2016

Japonsko

© Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna

Poznejte dva zcela odlišné kouty východní Asie v nejkrásnějším období v roce - v čase, kdy prastaré chrámy a japonské zahrady ožívají pestrobarevnými barvami podzimního listí.

Taiwan

© Foto: Martin Hájek

Ilha Formosa – překrásný ostrov. Přesně tato slova vyslovili portugalští námořníci, když jako vůbec první Evropané spatřili Taiwan.

Články

Články ze zájezdů na Taiwan

Putování soutěskou Taroko na kole - Taiwan

Putování soutěskou Taroko na kole - Taiwan

Autor a foto: Martin Hájek

Celý duben panovalo na Taiwanu až překvapivě suché, teplé a stabilní počasí a tak jsme se na poslední dubnový víkend rozhodli po delší…

Zobrazit celý článek

 Japonsko - Jeden den gejšou

Japonsko - Jeden den gejšou

Autor a foto: Martin Hájek

Pokaždé, když s klienty cestuji po Japonsku slýchám neustále jednu a tu samou otázku? „Uvidíme někdy gejšu?” „Je tam to gejša?”…

Zobrazit celý článek

Taiwan - soutěska Taroko

Taiwan - soutěska Taroko

Autor a foto:

Taiwan na kole - soutěska Taroko zdroj: www.youtube.com

Zobrazit celý článek

Taiwanem na kole

Taiwanem na kole

Autor a foto: Martin Hájek

Mnoho lidí zná Taiwan jen jako přecpaný ostrov plný rušných měst, velkých továren a nudných plání na západním průmyslovém…

Zobrazit celý článek

TAIWAN - Martin Hájek

TAIWAN - Martin Hájek

Autor a foto: Martin Hájek

Taiwan je bezpochyby nejpohodovější zemí, kterou jsem kdy navštívil a kam se již několik let rád pravidelně vracím.Nevraživost mezi…

Zobrazit celý článek

Taiwan - severní pobřeží

Taiwan - severní pobřeží

Autor a foto: www.youtube.com

Taiwan na kole - severní pobřeží

Zobrazit celý článek

Taiwan - video

Taiwan - video

Autor a foto:

Poznávání přírodních i kulturních krás málo známého ostrova v Tichém oceánu. www.youtube.com, Martin Hájek

Zobrazit celý článek

Zajímavá místa

Zajímavá místa Taiwanu

Ostatní
Najdi zájezd na Zážitkovna.cz