Titicaca (Peru)

Titicaca je největší jihoamerické jezero rozkládající se v centrálních Andách na plošině Altiplano na hranicích Peru a Bolívie. Současně je také největším vysokohorským jezerem na Zemi vůbec, nadmořský výška, ve které se nachází, činí 3.821 metrů. Samotné jezero je tektonického původu a jeho rozloha činí úctyhodných 8288 km2. Na délku měří Titicaca 194 kilometrů a dosahuje maximální hloubky 304 metrů. Zdejší domorodci Vám však budou tvrdit, že je bezedné.
Jezero je napájeno vodou z tajících ledovců a také celkem 25 řekami, z nichž největší je Ramis. Velká část jezerní vody se ztrácí při procesu odpařování a pouze asi 10% vody odtéká v podobě řeky Desaguadero. Teplota vody je stálá okolo 11°C, v letních měsících se však mohou pobřežní vody pokrývat v noci ledem.
Na jezeře se nachází několik ostrovů s pozůstatky dřívějšího inckého osídlení. Největším lákadlem pro turisty je však 41 uměle vybudovaných rákosových ostrůvků, které vytvořili lidí z kmene Uros, a které jsou dosud trvale obydleny. Titicaca je také nejvýše položeným jezerem světa, kde funguje pravidelná lodní doprava. Asi nejvýznamnějším městem u břehů jezera je stotisícové Puno na severozápadním pobřeží.

Zajímavé odkazy:
http://www.quido.cz/priroda/titicaca.html - Titicaca - div přírody
http://www.lideazeme.cz/clanek/titicaca-ocean-bolivijskeho-namornictva - Oceán bolívijského námořnictva
http://www.titicaca.info/ - informační portál jezera Titicaca


Zájezdy s návštěvou Titicaca

Peru 2 volná místa

za tajemstvím Inků, mezi Indiány a do majestátních hor

Pestré putování za novodobým divem světa - záhadným Machu Picchu, plovoucími rákosovými ostrovy los Uros na jezeře Titicaca na hranici s Bolívií, mohutnými dunami pouští i zasněženými štíty šestitisícovek, ale především do země plné barev, kde na každém kroku potkáme potomky dávných Inků.

28 600 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Bolívie, Peru
Typ zájezdu: Expedice Poznávání s turistikou

Termíny:
3.10.2019 – 19.10.2019

17 Délka:
17 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
letecky, místní doprava
S Stravování:
snídaně
U Ubytování:
turistický hotýlek

Další zajímavá místa Peru


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz