Trogir (Chorvatsko)

Trogir je přímořské lázeňské město v Chorvatsku, ležící na pobřeží Jaderského moře, asi 27 km od Splitu. Má přibližně 12 000 obyvatel.

Trogir založili řečtí kolonisté někdy v 3. století př. n. l. Původně se osada jmenovala Tragurion, což znamená osada pod Kozím vrchem. Velký rozvoj zaznamenalo město za dob římské vlády, kdy se stalo významným přístavem. V 9. století uznával Trogir svrchovanost chorvatských vládců a mezi Trogirem a Chorvatským královstvím byly rozvíjeny obchodní vztahy. Ve vlastnictví města se střídali Byzantinci, Normané i jiné říše. Nakonec v 13. století připadl království uherskému, ale jen na 100 let. V roce 1420 ho ovládly Benátky. Od roku 1814 se vrátil pod uherskou správu a začlenil se do Rakousko-Uherska.

Ve městě se nachází mnoho památek, např. katedrála sv. Vavřince postavená během 13. - 15. století;  kostely, paláce a tvrze z období 14. - 17. století a to hlavně v renesančním a románském stylu.

S rozvojem turismu v druhé polovině 20. století se stal Trogir lázeňským městem.

V roce 1997 bylo město zařazeno do seznamu světových kulturních památek UNESCO.

Zdroj : http://wikipedia.org


Zájezdy s návštěvou Trogiru

Jak dostat tatínka do polepšovny

do Chorvatska do plně vybavených stanů - Baška Voda na Makarské riviéře

Prověřená taškařice pro rodiče, prarodiče, nerodiče a jejich ratolesti do věku 15 let. Krom spousty her, soutěží a koupání zajedeme i na raftovačku, vyplujeme na moře za ,,rybolovem“ i vyšplháme na okolní kopce s dalekými výhledy na Jadran.

10 400 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Chorvatsko
Typ zájezdu: Poznávání s turistikou Zájezdy na Balkán Zájezdy pro rodiče s dětmi a tábory

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

10 Délka:
10 dnů
N Náročnost:
1
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
vybavený stan

Další zajímavá místa Chorvatska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz