Valparaíso (Chile)

Valparaíso někdy také Valle Paraíso je město ve státě Chile. Jde o hlavní město regionu Valparaíso a jeden z největších a nejdůležitějších přístavů v zemi. Nachází se v centrálním Chile, 120 kilometrů severozápadně od hlavního města Santiaga.

Valparaíso je chráněno jako Světové dědictví UNESCO a je považováno za jednu z nejzajímavějších městských oblastí v Latinské Americe.  S devíti univerzitami je město důležitým vzdělávacím centrem. V roce 2003 potvrdil chilský kongres Valparaíso jako kulturní centrum Chile.

Město, stejně jako většina území Chile, je velmi často postihováno zemětřeseními. Poslední velké zemětřesení v roce 1906 zdevastovalo město a zabilo téměř 3 000 lidí.

Záliv, kde dnes město stojí, byl poprvé obydlen Changy, etnickou skupinou rybářů a sběračů. První španělská expedice dorazila do zátoky v roce 1536 na Santiaguillo, lodi vyslané Diegem de Almagrem, který je považován za prvního Španěla, který vstoupil na území Chile. Loď Santiaguillo přivážela mužstvo a zásoby pro Almagrovu expedici. Velel jí Juan de Saavedra, který pojmenoval město po své rodné vesnici Valparaíso de Arriba ve Španělsku. Město hrálo důležitou geopolitickou roli v druhé polovině 19. století. Tehdy zde zastavovalo velké množství lodí cestujících mezi Atlantským a Tichým oceánem.

Ve městě se nachází například Národní kongres, nejstarší burza v Latinské Americe, první sbor dobrovolných hasičů na celém kontinentě, nebo první chilská veřejná knihovna.

zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Valpara%C3%ADso


Zájezdy s návštěvou Valparaísu

Patagonie a Ohňová země

legendární treky a kultovní hory Chile i Argentiny

Objevte kouzlo nedozírné, drsné a na první pohled pusté patagonské pampy, na kterých místní gaučové prohánějí vyhlášené jihoamerické "steaky", roztomilé tučňáky Magellanské...

32 400 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Argentina, Chile
Typ zájezdu: Expedice Horská turistika

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

17 Délka:
17 dnů
N Náročnost:
3
D Doprava:
letecky
S Stravování:
9x snídaně
U Ubytování:
hostel stan

Další zajímavá místa Chile


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz