Velká čínská zeď (Čína)

Velká čínská zeď je starý systém opevnění táhnoucí se napříč severní Čínou. Dnešní podoba zdi byla vybudována za dynastie Ming v době od konce 14. do začátku 17. století. Jejím účelem bylo chránit Čínu před mongolskými nájezdy. Podobná opevnění proti vpádům kočovných kmenů byla však budována již v dávnějších dobách.

Od roku 1987 je Velká čínská zeď zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Navzdory tomu je ochrana zdi dosud nedostatečná; v odlehlejších místech je zchátralá a dochází k jejímu rozebírání na stavební materiál. Zrestaurovány a turisticky zpřístupněny jsou jen některé menší úseky. Dne 7. 7. 2007 byla Velká čínská zeď zařazena mezi nových sedm divů světa, patří mezi ně v dnešní době jako nejdelší stavba světa.

Zeď se táhne v ohromující délce cca 6000 km, východní počátek má v Šan-chaj-kuan při mořském zálivu Po-chaj (Bohai) v provincii Che-pej (Hebei) na hranicích vlastní Číny a Mandžuska a končí daleko na západě u Ťia-jü-kuan v provincii Kan-su na pokraji pouště Gobi, v místech, kudy přes roztroušené oázy kdysi pokračovala západním směrem Hedvábná stezka. Nutno zdůraznit, že zeď v některých úsecích probíhá v několika liniích a vytváří odbočky (započteno do celkové délky), na jiných místech je naopak přerušena. V roce 2009 čínské úřady ohlásily, že byly nalezeny dosud neznámé zbytky čínské zdi. Celková délka zdi dnes tedy činí 8851 km.

Zdroj: http://wikipedia.org


Zájezdy s návštěvou Velké čínské zdi

Velká cesta vlakem do Tibetu

aneb z Pekingu až pod Mt. Everest

Vzrušující cesta vlakem z rušného hlavního města Číny do jiného světa - legendárního Tibetu až pod nejvyšší horu naší planety.

79 200 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Čína
Typ zájezdu: Expedice Poznávání s turistikou

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

18 Délka:
18 dnů
N Náročnost:
2-3
D Doprava:
letecky, vlakem, jeep, taxi
S Stravování:
snídaně
U Ubytování:
hotel, penzion vlakové kupé

Další zajímavá místa Číny


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz