Vlădeasa (Rumunsko)

Pohoří Vlădeasa leží v severní čáti Apuseni a je až na podkovovitý hřeben bohatě zalesněné. Ve výškách nad 1.300 m se rozkládají horské louky. Pohoří má třetí a čtvrtý nejvyšší vrchol celých Apusen, které poskytují výborné rozhledy. Masív je oddělen od okolních horských celků hlubokými dolinami. Celý masív tvoří hřeben s délkou zhruba 50 km a šířkou 30 km, položený ve směru JZ-SV. Na rozdíl od sousedního silně krasového pohoří Bihoru u Vlădeasy krasové jevy ustupují, jsou nevýrazné a masív je budován převážně krystalickými horninami. Tato skutečnost má vliv na charakter flóry, nalezneme zde krokusy, dřípatky, hořce. Jelikož se Vlădeasa nachází na severu, dochází častěji k sinějšímu proudění severních větrů, podnebí je drsnější s nižšími průměrnými teplotami.

zdroj: Rumunské hory I., nakladatelství Sky


Zájezdy s návštěvou Vlădeasi

Apuseni, Bihor a Vlădeasa

„Propastné“ a „Hříběcí“ hory

Fyzicky nejméně náročné rumunské putování zahájíme dvoudenním přechodem. Odměnou nám budou krásné výhledy na okolní kopce i roviny a výhled na přehradu z nejvyšší hory tohoto pohoří Vlădeasa (1.836 m).

5 000 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Rumunsko
Typ zájezdu: Horská turistika Zájezdy na Balkán

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

10 Délka:
10 dnů
N Náročnost:
3
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
bez stravy
U Ubytování:
tábořiště

Další zajímavá místa Rumunska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz